4 października 2011, 17:39
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 3322 razy

Adobe Photoshop Touch dla Androida

Adobe Photoshop Touch dla Androida

Użytkownicy systemu Android mogą zacząć zacierać ręce w związku z premierą kolejnej aplikacji fotograficznej. Adobe Photoshop Touch można pobierać na smartfony i tablety, działające pod kontrolą tego OS-a.

W trakcie konferencji MAX 2011 Adobe zaprezentowało aplikację Photoshop Touch, współpracującą ze smartfonami i tabletami pracującymi pod kontrolą systemu Android (3.1 lub nowszy). Program optymalizowany był pod kątem tabletów, gdzie mamy do czynienia z większym, wygodniejszym ekranem i najczęściej nieco wyższą mocą obliczeniową. Adobe Photoshop Touch obsługiwany jest za pomocą prostych gestów. Co ciekawe, aplikacja jest w stanie pracować na warstwach, wyposażona została we wszystkie najpopularniejsze narzędzia, a także w kilka specjalnych, 'profesjonalnych' efektów.

Implementacja technologii Refine Edge, znanej ze stacjonarnego wydania Photoshopa, umożliwi zaznaczenie obszaru, który bez niej byłoby zaznaczyć raczej ciężko. Mowa tu o obiektach z 'miękkimi', nieokreślonymi granicami, takimi jak na przykład włosy.

Adobe Photoshop Touch Android
Adobe Photoshop Touch


Program będzie dostępny już niedługo, w cenie 10 dolarów amerykańskich. Adobe planuje też wydanie wersji dla iPada, która na rynku pojawi się po premierze wydania dla Androidów. Photoshop Touch jest kolejną aplikacją pracującą w 'chmurze' Adobe. Wszystko zaczęło się od prezentacji Adobe Carousel, o którym więcej przeczytacie w tym miejscu.

[kn_advert]

Źródło: Adobewww.swiatobrazu.pl