9 października 2017, 20:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3815 razy

Adobe Premiere Elements 2018 - asystent edycji ułatwi pracę amatorom filmowania

Adobe Premiere Elements 2018 - asystent edycji ułatwi pracę amatorom filmowania

Adobe Premiere Elements 2018 to najnowsza wersja oprogramowania adresowanego do amatorów filmowania, którzy chcą szybko i łatwo udoskonalić swoje obrazy wideo, a jednocześnie nie potrzebują tak rozbudowanego narzędzia jak Adobe Premiere. Najważniejsze innowacje obejmują funkcje automatyzujące pracę. Jakie dokładnie nowości przygotowali programiści Adobe?

[kn_free]

W Adobe Premiere Elements 2018 uwagę zwraca głównie tzw. edycja z asystą, czyli pomoc programu w trakcie całego procesu obróbki wideo. Rozbudowane algorytmy mają za zadanie pomóc w trakcie korygowania zniekształceń obiektywu, przycinania poszczególnych fragmentów filmu czy dopracowywania kolorystki. Program wyręczy użytkownika z procesu samodzielnego przeglądania długich nagrań i wybierze najbardziej wartościowe momenty na podstawie stylu wideo. Wśród pozostałych nowości można znaleźć m.in. funkcję dodawania ruchomych napisów na stop klatce, automatycznego wybierania fotografii na podstawie pojedynczych klatek, tworzenia zabawnych pętli filmowych (które można eksportować jako gif) i animowanych wpisów w mediach społecznościowych. To nie wszystkie możliwości Adobe Premiere Elements 2018 – warte uwagi są także funkcje pozwalające na spowalnianie i przyspieszanie wideo, tworzenie napisów i kolaży, nakładanie efektów kolorystycznych, zwiększanie ostrości i stabilizowanie obrazu, dopasowywanie muzyki czy dodawanie rozbudowanych przejść. Ponadto program posiada intuicyjny interfejs, ułatwiający pracę na każdym etapie powstawania filmu, od załadowania i wyboru materiału, przez montowanie po udostępnianie na portalach społecznościowych.

Pomimo trendu udostępniania oprogramowania w ramach subskrypcji, Adobe Premiere Elements 2018 będzie dostępny w tradycyjny sposób – płacąc za niego jednorazową kwotę, otrzymuje się bezterminową licencję. Cena aplikacji wynosi 102,9 EUR (aktualizacja licencji 83,64 EUR). Adobe Premiere Element 2018 można nabyć również w pakiecie z Adobe Photoshop Elements 2018 w cenie 153,75 EUR. Studenci, nauczyciele i wykładowcy mogą skorzystać ze zniżki, dzięki której cena pakietu wynosi 111,93 EUR. Wszystkie informacje na temat cen, pakietów i warunków licencyjnych można znaleźć na stronie Adobe.

Szczegółowe informacje na temat funkcji dostępnych w programie Adobe Premiere Elements 2018 można znaleźć tutaj.

 

[kn_advert]www.swiatobrazu.pl