Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Adobe rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Adobe Design Achievement Awards 2012

Adobe rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Adobe Design Achievement Awards 2012

Firma Adobe poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń do dwunastej edycji konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA).


Celem konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA) jest wyróżnienie najbardziej utalentowanych i obiecujących studentów z całego świata, zajmujących się projektowaniem graficznym, fotografią, ilustracjami, animacją, filmem cyfrowym, programowaniem i grafiką komputerową.

"W konkursie Adobe Design Achievement Awards biorą udział prace najbardziej kreatywnych studentów z całego świata. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy takim ludziom udostępnić niezbędne im narzędzia, by mogli pracować nad swoimi przełomowymi projektami." — powiedziała Ann Lewnes, starszy wiceprezes działu Global Marketing w Adobe. "Ci młodzi, utalentowani ludzie pokazują, jak technologia cyfrowa zmienia oblicze projektowania".

Zgłaszane prace muszą być wykonane za pomoca oprogramowania kreatywnego firmy Adobe. Studenci mogą rywalizować w 13 kategoriach, m.in. "Projekt gry", "Programowanie aplikacji" czy "Projekt dla urządzeń mobilnych". Uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe grono ekspertów w projektowaniu. Prace można zgłaszać do 27 stycznia, 27 kwietnia i 22 czerwca 2012 roku. Zapewni to uczestnikom większą elastyczność i więcej możliwości nadsyłania zgłoszeń. Półfinaliści będą ogłaszani po każdej sesji jury, tak by uczestnicy mogli śledzić swoje postępy w konkursie. W październiku 2012 roku finaliści zostaną zaproszeni na galę wręczenia nagród ADAA w Los Angeles, gdzie zostaną ogłoszeni zwycięzcy, którzy otrzymają oprogramowanie Adobe i nagrody pieniężne. Drugi rok z rzędu w konkursie zostaną wyróżnieni także najlepsi wykładowcy wyższych uczelni, dla których przewidziano trzy specjalne kategorie.

Przy organizacji konkursu ADAA ponownie współpracę z firmą Adobe nawiązała organizacja Icograda (International Council of Graphic Design Associations). "Icograda bardzo ceni sobie bliską współpracę z Adobe, która trwa już czwarty rok z rzędu. Celem, jaki przyświeca nam w tym roku, jest pomóc Adobe w wypromowaniu konkursu w regionach, gdzie wiedza na jego temat jest niewielka, tak aby zwiększyć liczbę uczestników." — powiedziała Leimei Julia Chiu, prezes Icograda.

Od pierwszej edycji konkursu, tj. od roku 2001, wzięło w nim udział prawie 25 000 studentów z 73 krajów. W 2011 r. zgłoszono rekordową liczbę 4 600 prac. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu spełniają się dziś zawodowo i często wskazują na konkurs jako pierwszy ważny krok w ich karierze. Sean Chang z Tajwanu, uzdolniony grafik, zwycięzca ADAA 2011 w kategorii "Komunikacja drukowana", ma następującą radę dla nowych uczestników: "Planujcie z odwagą i rozmachem. Wychodźcie poza utarte schematy. Miejcie pozytywny wpływ na świat. I upewnijcie się, że wasz projekt niesie ze sobą przekaz".

Więcej informacji o zasadach i terminach nadsyłania prac oraz o dostępnych kategoriach znajduje się na stronie www.adobeawards.com. Studenci i wydziały mogą zgłaszać prace do konkursu za pośrednictwem tej strony, a także przeglądać zwycięskie prace z lat poprzednich. Natomiast na stronie http://www.2011.adaagallery.com znajduje się relacja z gali wręczenia nagród ADAA 2011 w Tajpej.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem