AF Nikkor 180 mm f/2.8D ED-IF - test obiektywu

AF Nikkor 180 mm f/2.8D ED-IF - test obiektywu

Teleobiektywy średniego zasięgu to urządzenia przydatne przy wielu rodzajach fotografii - między innymi sportowej czy portretowej. Pozwalają na zacieśnienie perspektywy i przybliżenie fotografowanego tematu. AF Nikkor 180 mm f/2.8D ED-IF to reprezentant tej właśnie grupy urządzeń. Zapraszamy do lektury testu!
Budowa i wygląd zewnętrzny


Średnie teleobiektywy stałoogniskowe nie cieszą się dziś zbyt dużym zainteresowaniem. Wyparte zostały przez zoomy o zakresie 70(80)-200 i światłosiłę 2.8. Jednak w pewnych zastosowaniach jasne obiektywy o ogniskowej 180 mm lub 200 mm są wciąż niepokonane. Na ogół oferują lepszą jakość optyczną w mniejszej, bardziej zwartej obudowie. Część z nich oferuje znacznie lepsze światło od zoomów. Urządzenia te wykorzystywane są najczęściej w profesjonalnej fotografii do rejestrowania wydarzeń sportowych lub artystycznych. Mający premierę w 1994 roku AF Nikkor 180 mm f/2.8D ED-IF to przykład niewielkiej stałki tego właśnie typu. Dedykowany jest do użytku zarówno profesjonalnego, jak i amatorskiego. Choć nie jest to szkło klasy Nikkor 200 mm f/2.0, to jednak wciąż posiada reputację doskonałego. Ceny zaczynają się od ok. 3 tys. złotych. Czy warto je wydać na takie urządzenie?


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem