AF-S Micro Nikkor 60 mm f/2.8G ED - test obiektywu

AF-S Micro Nikkor 60 mm f/2.8G ED  - test obiektywu

Krótkoogniskowe obiektywy makro stanowią najczęściej ciekawe połączenie obiektywu standardowego i typowego makro. Są idealnym rozwiązaniem dla osób podróżujących (miłośnikiem tego rodzaju konstrukcji był m.in. Galen Rowell). AF-S Micro Nikkor 60mm f/2.8G ED to udoskonalona wersja znanych od lat nikonowskich stałek. Czy zmiany wyjdą obiektywowi na dobre? Zapraszamy do lektury!


Budowa i wygląd zewnętrzny


Prezentujemy dziś test kolejnego obiektywu przeznaczonego do makrofotografii. Testowany uprzednio Nikkor AF-S Micro 105 mm f/2.8G IF-ED VR to konstrukcja dość mocno wyspecjalizowana, choć jak się okazało – całkiem uniwersalna. AF-S Micro Nikkor 60 mm f/2.8G ED to obiektyw o krótszej ogniskowej, zaprojektowany jako urządzenie do makrofotografii, ale także jako obiektyw standardowy. Klaszyczne nikonowskie "sześćdziesiątki" (a wcześniej "pięćdziesiątki piątki") makro to konstrukcje, które zdobyły uznanie. Zachwycały doskonałą jakością optyczną. AF-S Micro Nikkor 60mm f/2.8G ED to następca obiektywu AF Nikkor 60 mm f/2.8D (który notabene wciąż znajduje się w ofercie Nikona). W przeciwieństwie do dłuższego Nikkora, testowany model nie został wyposażony w system stabilizacji. Główne zmiany dotyczą obudowy i autofocusu. Obiektyw – podobnie jak poprzednik – został wyceniony bardzo umiarkowanie. Mający premierę w 2008 r. AF-S Micro Nikkor 60mm f/2.8G ED kosztuje bowiem ok. 1600 zł. Urządzenie dedykowane jest przede wszystkim dla bardziej zaawansowanych amatorów, choć nie ma żadnych przeszkód w profesjonalnym wykorzystaniu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem