AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II - test obiektywu

AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II - test obiektywu

Bardzo jasne teleobiektywy o średniej ogniskowej to konstrukcje wyjątkowo wyspecjalizowane. Przeznaczone są do profesjonalnego fotografowania imprez sportowych i artystycznych. Można także je z powodzeniem wykorzystywać w fotografii mody. AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II jest reprezentantem tej właśnie grupy obiektywów. Budzi respekt swoimi wymiarami i ceną - czy na takie samo uznanie zasługuje również jego jakość?


Wygląd zewnętrzny i budowa mechaniczna


Bardzo jasne teleobiektywy średniego zasięgu nie są konstrukcjami zbyt popularnymi. Są wręcz ignorowane na korzyść super teleobiektywów - kosztujących często niewiele więcej, ale udostępniających o wiele dłuższe ogniskowe. AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II jest właśnie reprezentantem tej pierwszej grupy. Z pozoru wyróżnia go niewiele, bo jest tylko o jedną działkę jaśniejszy niż konstrukcje zoom typu 70–200, jednak w praktyce okazuje się, że przewaga jasności często decyduje o wykonaniu konkretnego zdjęcia. W dodatku profesjonalne wykonanie, bogate wyposażenie i najwyższa jakość optyczna tłumaczyć mogą wysoką cenę za to szkło.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem