AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ED VR - pierwsze zdjęcia testowe

AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ED VR - pierwsze zdjęcia testowe

Uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy stanowi podstawowe wyposażenie wielu fotografów. Często jednak konstrukcje tego typu są wynikiem różnych kompromisów - szerszy zakres zooma to przeważnie gorsze światło i jakość, lepsza światłosiła niesie ze sobą znaczne zwiększenie rozmiarów. Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR, nowy obiektyw firmy Nikon to konstrukcja, której dotychczas brakowało w ofercie tego producenta - niewielki, ze sporym zakresem ogniskowych, posiadający przy tym niezłe i - co ważniejsze - stałe światło f/4 w całym zakresie. Dodatkowo oferuje też stabilizację i powłokę nanokrystaliczną. Prezentujemy pierwsze w Polsce zdjęcia testowe z tego urządzenia - zapraszamy do obejrzenia galerii!


Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR to pierwszy tego typu obiektyw z automatycznym nastawianiem ostrości w ofercie producenta – dotychczas dostępne były bowiem jasne zoomy o węższym zakresie ogniskowych (takie jak Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G) albo amatorskie obiektywy typu AF-S Nikkor 24-120mm f/3,5-5,6G VR. Nowe "szkło" ma uzupełniać ten brak, dostarczając urządzenie wysokiej klasy i olbrzymiej uniwersalności. Stabilizacja, pięciokrotny zoom, stałe światło f/4, nanokrystaliczna powłoka. Wydaje się, że obiektyw ten jest wprost idealny. Odpowiedź na pytanie czy praktyka okaże się równie entuzjastyczna, jak teoria, przyniesie pełny test, który niebawem zostanie opublikowany.

Poniżej prezentujemy pierwsze testowe zdjęcia wykonane tym obiektywem. Do ich zarejestrowania wykorzystano aparat Nikon D700. Zdjęcia zostały wywołane z formatu RAW przy pomocy programu Adobe Lightroom 3.2 przy neutralnych ustawieniach i wyłączonym wyostrzaniu. Kliknięcie na miniaturkę otworzy zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem