23 listopada 2016, 15:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 5520 razy

AirSelfie, czyli kieszonkowy dron na Kickstarterze

AirSelfie, czyli kieszonkowy dron na Kickstarterze

Rynek cywilnych zdalnie sterowanych i automatycznych aparatów latających – czyli mówiąc prościej dronów – rozwija się wyjątkowo dynamicznie. W sprzedaży pojawiają się też coraz śmielsze i ciekawsze konstrukcje, z których wiele jest dziełem niewielkich grupek pasjonatów. Jednym z najciekawszych projektów tego typu jest malutki aparat czyniący wykonywanie selfie jeszcze prostszym, a na pewno też bardziej efektownym. Nowość dostępna jest w chwili obecnej pod postacią prototypów oraz crowfundingowej kampanii, która choć dopiero rozpoczęta, już zdążyła zgromadzić ponad dwukrotnie więcej funduszy, niż potrzebują jej twórcy.

Cokolwiek nie myśleć o crowfundingu jako sposobie gromadzenia środków na realizację różnego rodzaju przedsięwzięć, trzeba przyznać, że wśród kampanii otwieranych w takich serwisach jak Kickstarter znaleźć można projekty naprawdę niebanalne. Świetnym dowodem na to jest AirSelfie – malutki, kieszonkowy czterowinikowy dron niewiele większy od smartfona, który służy wykonywaniu zdjęć typu selfie z powietrza i lata na maksymalnym pułapie 20 metrów. Choć jak można sądzić po założeniach konstrukcji, wykorzystywany będzie na dystansach znacznie mniejszych.
 

AirSelfie dron kieszonkowy crowfunding kickstarter mobile smartfon Android iOS
Futerał na urządzenie pełni jednocześnie rolę stacji dokującej i ładowarki, a także mieści telefon będący konsolą sterującą. (Fot. AirSelfie Holdings Ltd)

 

Urządzenie wprost urzeka swoim wyglądem. Ma cztery dobrze obudowane wirniki i aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 megapikseli zamknięte w eleganckiej aluminiowej obudowie. Generuje lokalną sieć bezprzewodową z którą połączyć się może smartfon z systemem iOS lub Android oraz odpowiednim oprogramowaniem. Aparat może wykonywać zdjęcia pojedyncze lub ich sekwencje, zaś sam dron – unosić się nieruchomo, latać automatycznie w pobliżu operatora lub być sterowany ręcznie. Zaś kiedy nie lata, spoczywa w futerale zintegrowanym z pokrowcem na telefon, który to futerał pełni jednocześnie rolę ładowarki. Czyż to nie genialne? Jedyna wada: czas pracy na baterii. Pod tym względem AirSelfie jest zdecydowanym krótkodystansowcem, ponieważ naładowany akumulator pozwala mu działać tylko przez trzy minuty.

[kn_advert]

Czy można się dziwić, że tak zaprojektowane urządzenie przyciąga uwagę niczym magnes? Chyba nie. Kampania kickstarterowa utworzona kilka dni temu osiągnęła przewidywany cel (50 tys. Euro – twórcy deklarują, że potrzebna jest im jedynie tak niewielka kwota na finalizację projektu, który rozwijany jest od dwóch lat i właśnie wszedł w swoją ostateczną fazę produkcji) w przeciągu zaledwie dwóch dni. Pierwsi nabywcy z Kickstartera mają otrzymać swoje egzemplarze już w lutym, przy czym pierwsza dostawa licząca maksymalnie 3 tysiące sztuk ma zostać zrealizowana do końca marca 2017 roku. Pozostali nabywcy otrzymają swoje zamówienia w kwietniu.
 

AirSelfie dron kieszonkowy crowfunding kickstarter mobile smartfon Android iOS
W momencie umieszczenia urządzenia w futerale zdjęcia zgromadzone w jego pamięci są automatycznie przekazywane do aplikacji w smartfonie. (Fot. AirSelfie Holdings Ltd)

 

AirSelfie dostępny będzie w trzech wersjach różniących się ceną. Pierwsza, podstawowa, wyceniona na Kickstarterze na 179 Euro (pierwsze 1000 sztuk) i 224 Euro (cena regularna) zawiera urządzenie i dopasowany do niego futerał mieszczący również telefon (przewidziane są wersje w rozmiarach dla Samsunga S7 edge, iPhone 6 oraz iPhone7). Druga, kosztująca 224 Euro (cena za pierwszych 500 egzemplarzy) to dron wraz z powerbankiem do automatycznego doładowywania. I wreszcie trzecia, wyceniona na 269 Euro (pierwsze 3000 egzemplarzy) to AirSelfie wraz z powerbankiem i futerałem. Dla chętnych dostępne są też zestawy zawierające po 2, a nawet 10 małych dronów. Projekt brytyjskiego startupa zakończy swój okres "zbieractwa" w Wigilię, ale już teraz wiadomo, że jest on kolejnym sukcesem plaftormy Kickstarter. W momencie publikacji tego tekstu zgromadził on 122 tys. Euro od 644 fundatorów.

 

Źródło: AirSelfie

 

 



www.swiatobrazu.pl