Akt męski może być piękny – powrót do natury Stevena Menendeza

Akt męski może być piękny – powrót do natury Stevena Menendeza

Nowojorski fotograf Steven Menendez od lat 90-tych ubiegłego wieku zajmuje się portretem i modą. W swoich osobistych projektach fotograficznych tworzy klasyczne czarno-białe zdjęcia, pragnąc tworzyć ujęcia, które świętują ludzkie ciało, pokazując zarówno jego siłę, jak i delikatność. Fotografuje w naturze, gdzie ciało staje się jednością z otoczeniem. Skupiając się głównie na aktach męskich odrzuca ubrania jako barierę, która pozwala nam przywiązać się do społeczeństwa i wszystkiego, co reprezentuje. Uważa, że będąc nagim w naturze możemy połączyć się z pięknem naszych najgłębszych jaźni i pozwolić sobie na nieskrępowaną wolność.


Warto przypomnieć, że pod koniec XIX wieku fotografie nagiego mężczyzny dzieliły się na trzy główne kategorie - modeli w różnych pozach fotografowanych na potrzeby artystów - zastępujące użycie odlewów gipsowych i modeli na żywo; rejestrowanie kultur plemiennych i pozaeuropejskich; w celach medycznych, naukowych i kryminalnych. Następnie gdy Muybridge opracował technikę rejestrowania ludzkiej lokomocji po raz pierwszy zdjęcia nagiego mężczyzny były szeroko dostępne dla ogółu społeczeństwa. Fotografia została wykorzystana i doceniona za rejestrowanie klarowności szczegółów - rzeczy takimi, jakimi są.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem