23 listopada 2020, 08:47
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2726 razy

Olympus dodaje tryb AF do wykrywania ptaków w aparacie E-M1 X

Olympus dodaje tryb AF do wykrywania ptaków w aparacie E-M1 X

Olympus udostępnił nową aktualizację oprogramowania sprzętowego do aparatu OM-D E-M1 X, wprowadzającą tryb AF z funkcją detekcji ptaków -Jednocześnie została udostępniona aktualizacja wzbogacająca aparat OM-D E-M1 Mark III o możliwość nagrywania filmów w formacie RAW za pośrednictwem zewnętrznego rejestratora.

Aktualizacje oprogramowania sprzętowego do Olympusa - poznaj nowe funkcje

Funkcja detekcji ptaków została dodana do systemu AF z inteligentnym wykrywaniem obiektów, które działa w oparciu o zastrzeżoną przez Olympusa technologię głębokiego uczenia. Po zaktualizowaniu aparatu do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego będzie można skupiać ostrość przede wszystkim na ptasim oku i automatycznie przełączać ostrość na głowę lub ciało ptaka, jeśli oko nie zostanie wykryte. Olympus obiecuje, że funkcja ta będzie działać poprawnie nawet w przypadku ptaków fotografowanych w ich naturalnych siedliskach, które mogą charakteryzować się dużą ilością listowia i innych obiektów maskujących ptaki.
 
aktualizacja Olympus
Olympus OM-D E-M1X
 
Opisywana funkcja jest również kompatybilna z trybem Pro Capture, który eliminuje opóźnienia migawki i czas reakcji, rejestrując sekwencyjnie klatki zanim jeszcze spust migawki zostanie wciśnięty do końca. 
 
Co więcej najnowsza aktualizacja wprowadza także możliwość rejestrowania wideo 4K 30p/25p/24p i Cinema 4K 24p jako 12-bitowy format RAW i nagrywanie jako Proces RAW na zewnętrznym rejestratorze Atomos Ninja V. Taka rejestracja będzie po aktualizacji dostępna w aparatach Olympus OM-D E-M1 X i OM-D E-M1 Mark III. Aktualizacja ma także pozwalać na pełną kompatybilność z najnowszym super teleobiektywem tego producenta M.Zuiko Digital ED 150-400mm f / 4,5 TC1.25x IS PRO. 
 
Opisywane aktualizacje będą dostępne na stronie producenta od 2 grudnia bieżącego roku. 
 


www.swiatobrazu.pl