Aktualizacja Photoshopa umożliwi zaznaczenie głównego motywu zdjęcia jednym kliknięciem

Aktualizacja Photoshopa umożliwi zaznaczenie głównego motywu zdjęcia jednym kliknięciem

Adobe Photoshop umożliwia zaznaczenie obszaru zdjęcia na wiele różnych sposobów. Można wykorzystać do tego dedykowane narzędzia lub po prostu maskować. Chociaż możliwości jest sporo, to najnowsza aktualizacja oznaczona numerem 19.1 wprowadza narzędzie, które umożliwia zaznaczenie poprzez... jedno kliknięcie.


Teoretycznie dotychczas narzędzie różdżka również pozwalało na zaznaczenie obszaru jednym kliknięciem i często dawało nawet zadowalające efekty. Problem w tym, że bazowało na podobieństwie kolorystycznym i jasności sąsiadujących ze sobą pikseli, stąd sprawdzało się np. gdy model znajdował się na jednolitym, białym tle. Nowe narzędzie nazwane Select Subject proponuje zupełnie inną metodę. Wykorzystuje ono technologię sztucznej inteligencji Adobe Sensei, która rozpoznaje obiekty na zdjęciu i zaznacza to, co stanowi jego główny temat. Dostępne będzie w panelu narzędzia różdżka i szybkiego zaznaczania oraz w pasku menu w zakładce zaznacz.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem