Akty Wanga Donga z Zakazanego Miasta - amoralne czy artystyczne?

Akty Wanga Donga z Zakazanego Miasta - amoralne czy artystyczne?

Fotograf Wang Dong wykonał akty na terenie muzeum Zakazanego Miasta w centrum Pekinu - bez wiedzy i zgody instytucji. Władze muzeum uznały je za profanację. Z fotografią aktu często jest kłopot – po pierwsze dlatego, że granica między estetyczną erotyką a pornografią bywa cienka; po drugie dlatego, że zalewani na co dzień milionami obrazów, chyba trochę tracimy wrażliwość na subtelności i niuanse fotograficzne; po trzecie może dlatego, że w Internecie znaleźć można nagość w dowolnym wydaniu, jest jej niewyobrażalnie dużo.


Okazuje się, że mimo wszelkich zmian jakie zaszły we współczesnym społeczeństwie i mentalności ludzi, piękno ciała ludzkiego nie zdewaluowało się aż tak, jakby się mogło wydawać. Nadal akt jest jednym z ulubionych tematów dla fotografów. Zrobienie dobrego aktu jest sztuką bardzo trudną, trzeba umieć połączyć tu i świeży pomysł i umiejętności techniczne. Czy  tak było w przypadku sesji Donga, który w pośpiechu fotografował nagie modelki zanim pojawi się tłum turystów?

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem