Alain Le Quernec. Plakaty

Alain Le Quernec. Plakaty

W Muzeum Narodowym w Poznaniu rozpoczyna się prezentacja plakatów laureata prestiżowej nagrody im. Jana Lenicy, Alaina Le Quernec. Francuski grafik chętnie w swoich dziełach wykorzystuje także fotografię.


Ekspozycja jest prezentacją kolejnego laureata Nagrody im. Jana Lenicy. Fascynacja polskim plakatem, jego swoboda obrazowania niezależna od zasad komercyjnej wizualizacji, skłoniła francuskiego grafika Alaina Le Quernec ( ur. 1944)  do przybycia do Polski (w 1971) i odbycia rocznego stażu w warszawskiej ASP u prof. Henryka Tomaszewskiego. Był to zwrotny moment w twórczości artystycznej Le Querneca. Grafik wielokrotnie podkreślał jak bardzo pod wpływem mistrza zmienił postrzeganie własnej twórczości. Według Tomaszewskiego ekspresja graficzna winna być rezultatem samodzielnego myślenia i sposobem na wyrażanie samego siebie. Z kolei zastosowanie określonych form graficznych służy przekazaniu istotnych treści, które stanowią zarazem rodzaj autorskiego komentarza wobec podejmowanego tematu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem