14 maja 2019, 17:44
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3787 razy

Alexi Lubomirski fotografuje Jennifer Aniston

Alexi Lubomirski fotografuje Jennifer Aniston

Główną bohaterką wakacyjnego wydania magazynu Harper’s Bazaar jest 50-letnia aktorka, Jennifer Aniston, którą trzy lata wcześniej Magazyn People ogłosił najpiękniejszą kobietą świata 2016 roku. Autorem zdjęć jest Alexi Lubomirski.

Nieraz pisaliśmy o fotografie o polskich korzeniach Alexim Lubomirskim, którego portrety zdobią okładki najlepszych magazynów i kampanie reklamowe. Dodatkowo fotograf chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem (np. jak budować portfolio, czy jak zdobyć zaufanie modeli). Nie jest też obojętny na zjawisko promowania wyłącznie młodych, białych i chudych modelek.
 
W jednym z ostatnich wystąpień mówił o swoim zaangażowaniu w ochronę środowiska: "Podzieliłem się kiedyś moimi wątpliwościami z żoną: "Jak możemy pracować w tej branży, jeśli nasze przekonania są tak odległe od tego, co nas otacza? Żona, która jest na szczęście o wiele bardziej inteligentna ode mnie, powiedziała: Jesteś dobry w tym, co robisz. Nie zeskakuj z łodzi tylko dlatego, że nie podoba ci się, dokąd zmierza. Pozostań na łodzi i rób wszystko co w Twojej mocy, aby zmienić jej kierunek"
 
Zmiana to zobowiązanie, więc Alexi Lubomirski zdeklarował - i przekonuje też innych – żeby na fotografiach mody nie pokazywać futer, skór, piór oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego, czy nawet samych egzotycznych zwierząt. "Zdałem sobie sprawę, że w mojej pracy mogę kontrolować ten aspekt zdjęć. Jestem kreatywny. Każda twórcza decyzja, którą podejmujemy, ma ogromną moc. Masz wybór - a co za tym idzie, też ogromną odpowiedzialność. Masz moc, by też czasami odmawiać. Poza obietnicą, chcę zrobić wszytko aby projektanci, fotografowie i redaktorzy zrezygnowali z wykorzystania produktów zwierzęcych na rynku mody" – mówi fotograf.
 
Czekając na zmiany na rynku mody, prezentujemy najnowszą sesję fotografa z Jennifer Aniston.
 

Jennifer Aniston fotografuje Alexi Lubomirski

 

Alexi Lubomirski Jennifer Aniston

 

Alexi Lubomirski Jennifer Aniston

 

Alexi Lubomirski Jennifer Aniston

 

Alexi Lubomirski Jennifer Aniston

 

Alexi Lubomirski Jennifer Aniston

 

Alexi Lubomirski Jennifer Aniston

 

Alexi Lubomirski Jennifer Anistonwww.swiatobrazu.pl