29 kwietnia 2020, 08:56
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2955 razy

Puste kanały w Amsterdamie tworzą doskonałe lustra

Puste kanały w Amsterdamie tworzą doskonałe lustra

Albert Dros to wielokrotnie nagradzany holenderski fotograf, pracujący na co dzień w Amsterdamie - W ostatnim czasie postanowił skierować swój aparat na opustoszałą stolicę, z której ulic wraz z pandemią koronawirusa zniknęła większość ludzi, a przede wszystkim... turystów.

Fotograf mieszka zaledwie 5 minut jazdy rowerem od centrum Amsterdamu, ale od jakiegoś czasu nie miał okazji tam być. Postanowił więc wybrać się na spacer wzdłuż rzeki Amstel. W Holandii nie obowiązuje ścisła izolacja obywateli i możliwe są spacery z zachowaniem reguł odpowiedzialności. Niemniej obiekty takie jak sklepy, restauracje i bary są zamknięte. To sprawiło, że wody rzeki Amstel były tak spokojne i nadawały się do wykonania zdjęć, na których wyglądają jak niemal idealnie gładkie lustro. 
 
amsterdam
 
fot. Albert Dros
 
Albert Dros przyznał, że pomimo faktu, iż przez całe życie mieszka w Amsterdamie, nigdy nie widział tak spokojnej przepływającej przez to miasto rzeki. Zwykle jest bardzo zatłoczona i znajduje się na niej wiele łodzi - także w nocy. Fotograf rejestrował rzekę wiele razy, ale nigdy nie miał okazji uwiecznić jej w postaci przypominającej lustro. 
 
Fotograf wykorzystał owe okoliczności do wykonania świetnych zdjęć miejskiego krajobrazu. Można na nich zobaczyć Amsterdam i rzekę Amstel zarówno za dnia, jak i o złotej godzinie w trakcie zachodu Słońca. Co ciekawe Albert Dros odniósł także wrażenie, iż na niebie łatwiej dostrzec gwiazdy i sądzi, że wraz z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa zmniejszyło się zanieczyszczenie nocnego nieba światłem.

Amsterdam i puste kanały rzeki Amstel

amsterdam

fot. Albert Dros

amsterdam

fot. Albert Dros

amsterdam

fot. Albert Dros

amsterdam

fot. Albert Droswww.swiatobrazu.pl