Poważny problem funkcji Zdjęcia Google - telewizory Android TV udostępniały cudze zdjęcia innym użytkownikom

Poważny problem funkcji Zdjęcia Google - telewizory Android TV udostępniały cudze zdjęcia innym użytkownikom

Użytkownicy aplikacji "Zdjęcia", dostępnej w telewizorach wykorzystujących system Android TV, mogli być zaskoczeni i poirytowani, gdy zdali sobie sprawę, iż ich urządzenia umożliwiają wyświetlanie prywatnych fotografii innych użytkowników. Powodem tej sytuacji okazał się błąd w oprogramowaniu, który zmusił Google do wyłączenia funkcji wyświetlania wygaszacza ekranu w formie pokazu slajdów złożonego ze zdjęć użytkowników, do czasu wykrycia i naprawienia przyczyn tego błędu.Funkcja Zdjęcia Google udostępniała cudze fotografie pozostałym użytkownikom telewizorów z Android TV

 
Właściciele telewizorów z systemem Android TV mogli dostrzec, że ich urządzenia wyświetlają nie tylko listę ich połączonych kont, ale również wielu innych, nieznanych im użytkowników. Co więcej mogli mieć dostęp do przypisanych do tych kont fotografii. Jako pierwszy sprawę wykrył i zgłosił Google użytkownik Twittera o nicku Prashanth. Firma zasugerowała mu, aby poinformował o tym producenta swojego telewizora, jednakże po czasie okazało się, że pozostali użytkownicy systemu Android TV także napotykają podobny problem.
 
android tv, zdjęcia Google
 
Okazało się zatem, że sprawa nie dotyczy urządzeń lecz systemu. W związku z tym Google tymczasowo zablokowało funkcję, która ujawniła te komplikacje. Firma wydała oświadczenie, stwierdzając w nim, iż "bardzo poważnie traktuje każde takie zgłoszenie, stąd na czas wyjaśniania sprawy zostanie wyłączona funkcja Zdjęcia Google w Android TV". 
 
Chociaż wydaje się, iż zdjęcia, które były zablokowane dla innych użytkowników wciąż pozostały bezpieczne, to i tak pod znakiem zapytania stoi bezpieczeństwo całego systemu. Niewykluczone iż hakerzy mogą wykorzystać te luki tak, aby zdobyć dostęp nawet do poufnych danych użytkowników. Wyciek danych przechowywanych w iCloud, który miał miejsce w 2014 roku pokazał, iż można utracić kontrolę nad informacjami cyfrowymi przechowywanymi w chmurze. 
 

Wokół tematu:

Fotoksiążki w Zdjęcia Google – czy odniosą sukces na polskim rynku? Google udostępnia polskim użytkownikom aplikacji Zdjęcia Google usługę zamawiania fotoksiążek, stworzonych na podstawie zgromadzonych tam obrazów. Opcja ta była dostępna w Stanach Zjednoczonych już od jakiegoś czasu, lecz teraz będzie możliwe tworzenie publika... więcej

 

Reklama

E-szkoła aktu


Jak tworzyć subtelne, delikatne, erotyczne lub odważne i prowokujące, pełne emocji akty? Zachwycający akt to umiejętne operowanie światłem i cieniem, budowanie atmosfery, właściwe wykorzystanie sprzętu fotograficznego.

 

Uczestnicząc w e-kursie dowiesz się jak fotografować ludzkie ciało w mieszkaniu, w plenerze oraz w studio. Zdobędziesz umiejętności do nawiązywania dobrego kontaktu z modelką lub modelem. W e-kursie znajdziesz również odpowiedź na pytanie, z jakiego sprzętu (aparaty, obiektywy, oświetlenie, akcesoria) należy korzystać w fotografii aktu.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 

 

Autor: Mikołaj Konkiewicz


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii:Komentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

W wiosennym słońcu Wiosenny kicz wizula107 wizula106 wizula105 wizula104 wizula103