Najnowsze sesje Annie Leibovitz dla Vogue’a - „portret pokazuje tylko krótkie chwile z czyjegoś życia”

Najnowsze sesje Annie Leibovitz dla Vogue’a - „portret pokazuje tylko krótkie chwile z czyjegoś życia”

Annie Leibovitz to autorka wielu słynnych portretów największych gwiazd kina, mody czy muzyki. W ostatnim czasie zrealizowała sesje m.in. dla Vogue’a, podczas których fotografowała Priyankę Choprę i Justina Biebera wraz z jego żoną Hailey. W szczególności ta druga sesja cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza portali plotkarskich.


Annie Leibovitz nie raz udowadniała, że jest w stanie pokazać w niezwykle celny sposób osobowość swoich modeli. Jest prawdziwą gwiazdą światowej fotografii i przewyższa sławą wiele osób, które pozowały przed jej obiektywem. Jak sama przyznaje, jej pasja do fotografii wzięła się z faktu, iż nie miała specjalnego talentu do malarstwa. Fotografowanie było dla niej bardziej bezpośrednie i szybsze, a dodatkowo pozwalało na nawiązywanie nowych relacji z ludźmi. 
 
Chociaż jej zdjęcia reprezentują wysoki poziom, niezależnie od tego czy fotografuje w studio czy w przestrzeniach należących do modeli lub publicznych, to jednak przyznaje, że ta druga grupa scenerii jest dla niej bardziej atrakcyjna i czuje się w niej swobodniej. Jak sama podkreśla, warto wracać w dane miejsce i próbować zobaczyć je z innej perspektywy. "Zbyt wielu ludzi uważa, że jeśli nie uda im się zrealizować czegoś za pierwszym razem, to po prostu to stracili" - stwierdza słynna fotografka. 
 
Niezwykle często widzowie komentują jej portrety, zwracając uwagę na to, iż udało jej się uchwycić czyjąś duszę. W rzeczywistości Annie Leibovitz jest zawsze rozbawiona tego typu sformułowaniami, gdyż jej zdaniem portret jest tak naprawdę tylko chwilą spędzoną z kimś. Jej zdaniem nie można w ten sposób dotrzeć do sedna cudzej osobowości. 

Poniżej możesz zobaczyć ostatnie sesje Annie Leibovitz dla Vogue’a

Annie Leibovitz, portret


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem