Zagraj w popularną strzelankę na aparacie fotograficznym

Zagraj w popularną strzelankę na aparacie fotograficznym

A gdyby tak wprowadzić do nowoczesnych aparatów możliwość grania w gry komputerowe? Cóż - ten pomysł jest raczej szalony, ale po części udało się go zrealizować. Na popularnym kanale YouTube poświęconemu klasycznym sprzętom pojawił się film, w którym prowadzący kanał Clint Basinger pokazuje, że zdołał zainstalować kultową grę Doom na aparacie cyfrowym Kodaka z 1998 roku. Swego czasu ten model był nowoczesny, wygląda zatem na to, iż ten eksperyment jest odpowiedzią na pytanie otwierające ten akapit.


Clint Basinger wykorzystał jako platformę do gry Kodaka DC260 wyposażonego w matrycę CMP o rozdzielczości 1,6 MP, 3-krotny zoom optyczny i pamięć CompactFlash. Swego czasu aparat był sprzedawany za około 1000 USD (1575 USD po uwzględnieniu inflacji, co daje odpowiednio około  3865 i 6088 złotych). Wybór padł na ten aparat ze względu na fakt, iż wykorzystuje procesor PowerPC i 8 MB pamięci RAM, a także działa w oparciu o system operacyjny Digita OS.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem