Średnioformatowy FujiFilm GFX 50R z 50-letnim obiektywem - zobacz efekty

Średnioformatowy FujiFilm GFX 50R z 50-letnim obiektywem - zobacz efekty

Neil Ta to fotograf z Toronto w Kanadzie, który zajmuje się wykonywaniem zdjęć dokumentalnych, ślubnych itp. Całkiem niedawno podjął decyzję o rozpoczęciu pracy ze średnioformatowym aparatem FujiFilm GFX 50R. Jednocześnie chciał rozbudować swój zestaw obiektywów, co przy dosyć wysokich cenach instrumentów dedykowanych do tego aparatu, skłoniło go do zwrócenia uwagi na możliwość wykorzystania starych konstrukcji.


Aparat średnioformatowy i 50-letni obiektyw

Fotograf nie poszukiwał obiektywu, który zapewni perfekcyjnie ostry obraz, pozbawiony zniekształceń. Zdawał sobie sprawę, iż trudno to pogodzić z niską ceną instrumentów. Z drugiej strony pomimo takich wad starsze konstrukcje mogą mieć na tyle specyficzny sposób rejestrowania, iż pozwalają na ignorowanie takich niedoskonałości. Przeglądając  zatem różne starsze obiektywy, Neila Ta zwrócił uwagę na Minolta 58 mm /f1.2 Rokkor. Okazało się jednak, iż na model ten jest dosyć spory popyt, co podnosi jego cenę, wynoszącą około 400 USD (około 1500 PLN). W związku z tym postanowił zdobyć jego tańszy, cieszący się mniejszym zainteresowaniem odpowiednik - Minolta 58 mm f/1.4 MC Rokkor, który był dostępny za cenę 100 USD (około 380 PLN). Niezbędny był do tego jeszcze niedrogi adapter Fotodiox Minolta SR do GFX. 
 
aparat średnioformatowy
 
FujiFilm GFX 50R z obiektywem Minolta 58 mm f/1.4 MC Rokkor
 
aparat średnioformatowy
 
FujiFilm GFX 50R z obiektywem Minolta 58 mm f/1.4 MC Rokkor
 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem