Aparaty cyfrowe dla fotografów wojskowych lub funkcjonariuszy służb porządkowych

Aparaty cyfrowe dla fotografów wojskowych lub funkcjonariuszy służb porządkowych

Dla osób zawodowo zajmujących się fotografią efekty szybkiej ewolucji lustrzanki mogą być czasem zaskakujące. Pojawiła się jako wyrafinowany sprzęt analogowy, teraz obserwujemy jej proces dojrzewania już jako aparatu cyfrowego z wieloma imponującymi funkcjami. Ta ewolucja trwa - wprowadzane są wciąż nowe funkcje, a specyfikacje są nieprzerwanie polepszane. Dla fotografa-obserwatora niektóre z tych nowych funkcji mogą być bardzo użyteczne przy fotografowaniu z przemieszczaniem się i obserwacji zarówno w dzień, jak i w nocy. Ten artykuł opisuje niektóre z ważniejszych funkcji lustrzanek cyfrowych (SLR lub DSLR) oraz omawia jaki wpływ mają owe funkcje na tworzenie dobrych fotografii podczas obserwacji.

Piksele: Jak wiele? Jak duże?


Lustrzanki cyfrowe DSLR są wysoce cenione przez fotografów-obserwatorów ze względu na ich rozdzielczość, czułość, uniwersalność w warunkach polowych, dostępność szerokiej gamy różnorakich obiektywów oraz dokładny podgląd kadrowania blisko momentu ekspozycji. Wielu fotografów preferuje lustrzanki, które w porównaniu do kompaktowych aparatów typu point-and-shoot posiadają  większe sensory, teraz dostępne w takich samych rozmiarach co tradycyjne formaty filmowe. Te duże sensory dają podobne wartości pola widzenia, co formaty filmowe oraz porównywalną czułość. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem