Aparaty Zenit wracają na rynek i mają pokonać aparaty Leica

Aparaty Zenit wracają na rynek i mają pokonać aparaty Leica

Ludzie lubią żyć sentymentami i jest to zjawisko dobrze znane i opisane. Sentymenty można także nieźle sprzedać, czego dowodem jest dosyć żywiołowa reakcja środowiska fotograficznego na plany przywrócenia na rynek fotograficzny legendarnej (głównie dla nas – mieszkańców dawnego demoludu) marki Zenit, jakie zapowiadają przedstawiciele rosyjskiej firmy Rostec.


Przez wiele lat poprzedzających upadek bloku wschodniego aparaty marki Zenit były w Polsce wszechobecne. To na nich doskonalili swoje umiejętności fotografowie, którzy zdążyli wyrosnąć ze Smieny, a którzy nie mogli sobie pozwolić na sprowadzenie z Zachodu bardziej zaawansowanego sprzętu. Zresztą często nie było nawet takiej potrzeby: Zenity uważano za niezawodne, niezniszczalne, proste w serwisowaniu, a modele bardziej zaawansowane (o wiele trudniejsze do zdobycia niż popularne zenity-E, TTL czy "dwunastki") oferowały możliwości uznawane w swoim czasie za wręcz niesamowite.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem