24 sierpnia 2023, 11:42
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 595 razy

Aplikacja, która obliczy kalorie jedzenia widocznego na zdjęciach

Aplikacja, która obliczy kalorie jedzenia widocznego na zdjęciach

Dla tych, którzy dbają o sylwetkę licząc kalorie, nadchodzi nowa pomoc - Aplikacja mobilna SnapCalorie wykorzystuje sztuczną inteligencję aby rozpoznawać co jest widoczne na zdjęciu jedzenia i błyskawicznie wskazywać, jaka jest kaloryczność danego posiłku.

Aplikacja powie Ci, ile kalorii ma posiłek

Aby skorzystać z aplikacji wystarczy zrobić smartfonem zdjęcia jedzenia, a już po chwili oprogramowanie powie, jaka jest łączna liczba kalorii danego posiłku. Do działania oprogramowanie wykorzystuje rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję. 
 
Jednym z autorów aplikacji SnapCalorie jest Wade Norris, czyli inżynier Google. Mężczyzna szukał sposobu, w jaki technologia mogłaby rzeczywiście pomóc w poprawie zdrowia ludzi i dlatego właśnie stworzył opisywaną apkę. 
 
 
SnapCalorie jest dostępna do pobrania w Apple App Store i Google Play Store (jest więc dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym iOS i Android). Dostępna jest za darmo lub z opcją miesięcznej subskrypcji za 29 USD (około 118 złotych). Aplikacja była trenowana do rozpoznawania liczby kalorii na bazie 5000 zdjęć popularnych posiłków. Następnie te dane zostały połączone z tysiącami innych zdjęć i filmów. W rezultacie SnapCalorie jest w stanie oszacować liczbę kalorii zwykłej żywności, a także trudniejszych składników, takich jak sosy czy oleje. 
 


www.swiatobrazu.pl