29 grudnia 2022, 09:20
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2176 razy

Aplikacja RealityScan zmienia zdjęcia w modele 3D

Aplikacja RealityScan zmienia zdjęcia w modele 3D

Aplikację Epic Games zatytułowaną RealityScan można pobrać już na urządzenia mobilne z systemem iOS - Oprogramowanie zostało uruchomione w zamkniętej wersji beta na początku tego roku i umożliwia użytkownikom szybkie i łatwe przekształcanie zdjęć iPhone’a w modele 3D.

Aplikacja, która ułatwi tworzenie gier wideo 

Aplikacja została uruchomiona w Apple App Store pod koniec zeszłego tygodnia i ma na celu umożliwienie twórcom gier tworzenie zasobów 3D do projektowania gier poprzez skanowanie rzeczywistych zasobów. Zmienia zwykłe zdjęcia w modele 3D o wysokim stopniu wierności. Według twórców oprogramowania wystarczy zrobić zdjęcia obiektu, który ma być przetworzony do modelu 3D za pomocą smartfona lub tabletu, a aplikacje wygeneruje odpowiednią grafikę. 
 

Gdy wynik jest zadowalający, można się nim podzielić w Sktechfab, czyli platformie do zasobów 3D. Tam model może zostać sprzedany innym twórcom, bądź zostać wykorzystanym w wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Reality Scan została opracowana przez Capturing Reality, czyli firmę przejętą przez Pic w zeszłym roku.  
 
Epic Games twierdzi, że aplikacja będzie niezwykle cenna dla twórców gier, którzy chcą konkretnego lub specyficznie wyglądającego obiektu w swojej grze. Wtedy możliwość po prostu zrobienia zdjęć danego obiektu zamiast konieczności całkowitego odtwarzania go w oprogramowaniu do grafiki 3D będzie z pewnością kusząca. Umożliwi to zaoszczędzenie wielu godzin pracy i skróci czas powstawania gier. Obniży to także koszty ich produkcji. 
 
Firma odpowiedzialna za powstanie tej aplikacji ma dalsze plany związane z RealityScan. W przyszłości zamierza wprowadzić wiele ulepszeń i jeszcze więcej funkcji. Ponadto firma twierdzi, że w 2023 roku zostanie opublikowana wersja na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. 
 
 


www.swiatobrazu.pl