24 listopada 2016, 16:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3713 razy

Aplikacje z rodziny Affinity nareszcie dostępne pod Windows

Aplikacje z rodziny Affinity nareszcie dostępne pod Windows

Oferta aplikacji dla fotografów i projektantów grafiki rastrowej i wektorowej pracujących pod systemami z rodziny Windows powiększyła się właśnie o zupełnie nowe narzędzia. Znane i lubiane przez użytkowników komputerów Mac programy z Affinity Photo i Affinity Designer trafiają w końcu na komputery PC.

Affinity Photo firmy Serif jest postrzegany obecnie jako główny konkurent produktów firmy Adobe na polu obróbki i zarządzania zdjęciami. Jego główną zaletą – w odróżnieniu od Photoshopa CC i Lightrooma – jest tradycyjny system licencjonowania, bez konieczności opłacania regularnego abonamentu. Ale to nie wszystko. Affinity Photo oferuje użytkownikowi kompleksowy zestaw narzędzi edycyjnych, taki jak konwerter RAW, narzędzia retuszerskie, mechanizmy masek, kanałów i warstw, a także inne opcje znane do tej pory z najbardziej zaawansowanych aplikacji. Umożliwia również bezproblemowe korygowanie wad sprzętowych zdjęć, takich jak aberracje chromatyczne, winietowanie, czy szumy.
 

Affinity Photo Affinity Designer Serif Mac Windows oprogramowanie fotograficzne oprogramowanie edycyjne
Jeden rzut oka na główny interfejs programu Affinity Photo wystarczy, aby przekonać się, jak rozbudowane jest to narzędzie i jak duże możliwości oferuje. (Fot. Serif)

 

Warto też przypomnieć, że zaledwie pół roku temu Affinity Photo otrzymał nagrodę TIPA w kategorii " Najlepsze oprogramowanie foto". Więcej informacji na temat aplikacji, możliwości jej nabycia a także wersji beta dla systemu Windows znaleźć można na tej stronie.

[kn_advert]

Nowszą pozycją na liście windowsowych aplikacji firmy Serif jest Affinity Designer. Jest to program przeznaczony dla projektantów tworzących grafikę wektorową oraz (w nieco mniejszym stopniu) rastrową. Obsługuje przestrzenie kolorystyczne RGB, CMYK, LAB i Pantone, a także oferuje wsparcie dla systemów zarządzania barwą. Rozpoznaje wiele typów plików, włącznie z najpopularniejszymi formatami graficznymi i dokumentowymi, takimi jak TIFF, JPEG, PSD, SVG, EPS, PNG czy PDF.
 

Affinity Photo Affinity Designer Serif Mac Windows oprogramowanie fotograficzne oprogramowanie edycyjne
Infografika prezentująca pokrótce podstawowe możliwości i interfejs programu Affinity Designer. (Fot. Serif)

 

Narzędzia edycyjne oferowane przez program należą zarówno do klasy niedestrukcyjnej, jak i tych bardziej tradycyjnych. Nie brakuje oczywiście wręcz obowiązkowych dla zawodowców masek, warstw czy rozbudowanych opcji typograficznych oraz definiowalnych skrótów klawiszowych. Szczegółowe informacje na temat programu oraz możliwości jego nabycia znaleźć można pod tym adresem.

Programy Affinity Photo i Affinity Designer są aktualnie dostępne w wersjach beta i całkowicie bezpłatnie. Wersje dla systemów Mac kosztują około 50 Euro za każdą z tych aplikacji i podobnych cen można się spodziewać również dla ostatecznych edycji "okienkowych" (w przypadku Affinity Designer zostało to zresztą potwierdzone), choć dla osób zainteresowanych zakupem już teraz oferowane są atrakcyjne upusty cenowe.

 

Źródło: Serif Europe

 

 www.swiatobrazu.pl