9 lutego 2010, 19:56
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2685 razy

Apple Aperture 3

Apple Aperture 3

W Apple Aperture 3 wprowadzono ponad 200 poprawek i zmian. Do tych najważniejszych zaliczyć można zdolność programu do wykrywania twarzy na zdjęciach (Faces), wprowadzenie oddzielnej opcji dla geotagowania (Places). Dodano też nowe pędzle.

Ponadto w Apple Aperture 3 na nowo opracowano tryb pokazu slajdów. Teraz będzie można, oprócz zdjęć, dodać też różne pliki multimedialne - muzykę, filmy w HD czy tekst. Tryb Faces może być niektórym z Was znany z iPhoto '09 - to tam pojawiła się możliwość "programowej" identyfikacji twarzy. Podobnie z Places. Aperture 3 odczyta dane pochodzące z aparatów z modułem GPS. Jeśli takowego nie posiadacie, to zawsze odpowiednie współrzędne można wprowadzić ręcznie.

apple aperture 3
Apple Aperture 3

Adjustment Presets pozwolą na błyskawiczną konwersję fotografii do czerni i bieli, sepii i innych wariantów kolorystycznych, a także przeróżnych efektów graficznych. Koszt Apple Aperture 3 to 99 USD dla użytkowników wcześniejszej wersji aplikacji i 199 USD dla osób, które wcześniej z programem nie miały do czynienia.

 

Źródło: Applewww.swiatobrazu.pl