Apple opatentowało peryskop w smartfonach

Apple opatentowało peryskop w smartfonach

Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA przyznał Apple patent na kompaktowy aparat, który wykorzystuje zestaw pryzmatów do załamywania światła i ograniczania ilości miejsca potrzebnego do skonstruowania obiektywu - W przypadku patentu Apple rzecz ma dotyczyć teleobiektywu montowanego w smartfonach.


Kiedy iPhone doczeka się bardzo dużego zoomu?

Obiektyw peryskopowy do smartfonów oznacza składaną konstrukcję, która wykorzystuje system soczewek połączony tak, aby móc dać jeszcze więcej możliwości w przypadku miniaturowych kamer smartfonów. Dzięki niemu możliwe będzie wykonywanie zbliżeń podczas pracy z maleńkimi matrycami montowanymi w urządzeniach mobilnych. Za pomocą układu soczewek, pryzmatów i luster będzie możliwe wykonywanie zbliżeń bez konieczności znacznego powiększania rozmiarów smartfona. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem