7 marca 2012, 21:10
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2683 razy

Apple prezentuje mobilne iPhoto

Apple prezentuje mobilne iPhoto

iPad i iPhone - użytkownicy tych urządzeń będą mogli korzystać z mobilnego iPhoto. Apple zdecydowało się w końcu przedstawić aplikację znaną do tej pory tylko właścicielom Maców.

W chwilę po zaprezentowaniu trzeciego iPada, Apple ogłosiło także dostępność iPhoto na mobilne sprzęty z iOS. Do poprawnego działania aplikacja będzie jednak wymagać przynajmniej iPhone'a 4 lub iPada 2, więc użytkownicy pierwszej wersji tabletu i poprzednich wydań telefonów będą musieli obejść się smakiem. Przynajmniej teoretycznie.

Mobilne iPhoto pozwala wygodnie i szybko zarządzać fotografiami - zwłaszcza na iPadzie z rozdzielczością 2048 x 1536. Program to nie tylko biblioteka czy segregator. Możemy też korzystać z porządnych narzędzi edycyjnych, dzięki którym dodamy szybkie efekty, poprawimy ekspozycję. Aplikacja obsłuży pliki o rozdzielczości do 19 megapikseli.

Apple iPhoto mobilne
Mobilne iPhoto


Bez problemu wyprostujemy kadr, zmienimy balans bieli. Modyfikacje stosowane są albo ogólnie albo na określonym fragmencie fotografii - lokalnie. Po zakończonej obróbce mamy opcję dzielenia się zdjęciem przy pomocy iClouda, Flickra, Facebooka czy Twittera.

iPhoto kosztuje w AppStore pięć dolarów i jest już dostępny.

[kn_advert]

Źródło: Applewww.swiatobrazu.pl