28 maja 2018, 21:00
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2840 razy

Studio fotograficzne w Twojej kieszeni – Apple reklamuje tryb oświetlenia portretowego

Studio fotograficzne w Twojej kieszeni – Apple reklamuje tryb oświetlenia portretowego

Tryb oświetlenia portretowego to funkcja, która umożliwia symulowanie w smartfonie różnych rodzajów oświetlenia studyjnego. W swojej najnowszej reklamie Apple postanowiło promować funkcję oświetlenia portretowego dostępną w iPhon'ie 8 i iPhonie X. Stawia w nim akcent na możliwość zrezygnowania z wykorzystywania rozbudowanych zestawów oświetleniowych. Krótkiemu spotowi towarzyszy hasło "studio fotograficzne w Twojej kieszeni".

Na początku krótkiego, niespełna 30 sekundowego filmiku młoda dziewczyna chce wykonać sobie selfie na dworcu kolejowym. W tym momencie rozwija się parasolka studyjna, a w wokół niej zaczynają pojawiać się m.in. lampy z modyfikatorami światłami, takimi jak np. plastry miodu czy dyfuzory.

[kn_free]

apple

Źródło: YouTube.com

Tryb oświetlenia portretowego (Portrait Lighting) wykorzystuje zaawansowane algorytmy, które pozwalają edytować wykonaną fotografię tak, aby symulować specyficzne, studyjne oświetlenie. Działa zarówno z przednią, jak i tylną kamerą. Chociaż oczywiście nie jest w stanie zastąpić prawdziwego studia, to w znacznym stopniu poszerza funkcjonalność smartfonów, a uzyskiwane dzięki niemu efekty są bardzo ciekawe. Dostępny jest zarówno w najnowszych smartfonach Apple, jak i we flagowcach innych producentów, np. w Huawei Honor 10.

 

[kn_advert]

 

Źródło: dpreview.com

 www.swiatobrazu.pl