Autobiografia Joela Meyerowitza. Taking My Time - od fotografii ulicznej po współczesny piktorializm

Autobiografia Joela Meyerowitza. Taking My Time - od fotografii ulicznej po współczesny piktorializm

W listopadzie ukazała się książka "Taking My Time" Joela Meyerowitza. Dwa tomy zdjęć stanowią wspaniałą retrospektywę jego pracy artystycznej. Mamy dostępny po raz pierwszy zbiór niemal wszystkich jego fotografii, również tych wcześniej niepublikowanych. Przegląd bogatego zbioru daje podstawę ku obserwacji rozwoju procesu twórczego Meyerowitza od fotografii ulicznej przez czasy wprowadzania koloru, po współczesny piktorializm. Album obejmuje wynik pięćdziesięciu lat robienia zdjęć i kształtowania samego medium fotografii.


Joel Meyerowitz zabiera obserwatora swojego talentu w podróż, która rozpoczyna się na Fifth Avenue na Manhattanie i wprowadza w fotografię uliczną. Później poznajemy czasy stopniowego akceptowania i dowartościowania koloru w fotografii artystycznej – czasy, które kojarzą się ze zdjęciami nieba i sztucznego światła. Trafiamy w obszar strefy zero po ataku z 11 września, przeglądając metaforyczne archiwum procesu zniszczenia, regeneracji i odnowy. I jakby dla otrząśnięcia się z tragicznych obrazów i powrotu do równowagi Meyerowitz udał się do Toskanii, żeby przedstawić podstawowe pierwiastki istnienia: ziemi, wody, ognia i powietrza. Nadal uprawia fotografię uliczną.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem