19 września 2008, 00:15
Autor: Marek Mosiński
czytano: 6093 razy

Bamboo. Tablety nie tylko do rysowania.

Bamboo. Tablety nie tylko do rysowania.

Firma Wacom jest od lat jednym z najbardziej cenionych producentów tabletów. W zeszłym roku dzięki zmianie strategii korporacji i premierze nowej konsumenckiej linii Bamboo, znacznie poszerzyło się grono użytkowników tabletów. Dzisiaj Wacom postawił kolejny krok – nowe aplikacje, które mają ułatwić i uprzyjemnić codzienne korzystanie z komputera.

Każdy, kto miał okazję choć przez chwilę korzystać z tego typu urządzenia wskazującego, dobrze wie, jak jest wygodne i intuicjne. I nic w tym dziwnego. W końcu od najmłodszych lat rysujemy czy piszemy przedmiotami, które z myszką komputerową mają niedużo wspólnego. Tablet jest urządzeniem dużo bardziej ergonomicznym. Nie tylko do tworzenia grafiki czy retuszu zdjęć, gdzie precyzja i intuicyjność obsługi jest bardzo ważna, ale też przy wykonywaniu zwykłych prac biurowych.

 

 
Wacom przygotował kilka aplikacji, które mają jeszcze bardziej ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z komputera użytkownikom tabletów Bamboo zdecydownym korzystać z tegi rozwiązania nie tylko ze względu na charakter wykonywanej pracy (grafika, fotografia), ale dla wygody i możliwości,  jakie oferuje.
 
 
Fragment informacji prasowej firmy Wacom:
 
"Jednym z nowych narzędzi jest Bamboo Scribe. Ta służąca do rozpoznawania odręcznego pisma aplikacja bez problemów zmienia pismo odręczne w cyfrowy tekst. Bamboo Scribe i tablet piórkowy są naturalną alternatywą dla klasycznego wprowadzania tekstu za pomocą klawiatury.
 
 
źródło: Wacom  || Bamboo Scribe
 
 
Bamboo Link to nowe narzędzie do wyszukiwania. Prezentuje ono wyniki poszukiwań w dynamiczny, atrakcyjny wizualnie sposób. Pozwala jednocześnie użytkownikom na zapisywanie, wysyłanie, zaznaczanie i dodawanie notatek do wyników wyszukiwania za pomocą pióra.
 
 

 źródło: Wacom  || Bamboo Link

 

Dzięki Bamboo Space, Wacom rozpoczął tworzenie nowej internetowej aplikacji dla użytkowników, którzy chcą kolekcjonować swe prace i wymieniać się pomysłami. Szkice, fotografie, rysunki i notatki mogą być sortowane i układane tak, jak na biurku. Następnie można je łatwo udostępniać zapraszając innych do wizyty w swojej indywidualnej przestrzeni. Początkowo serwis zostanie uruchomiany w wersji beta i będzie rozszerzany w ciągu najbliższych miesięcy.
 
 
źródło: Wacom  || Bamboo Space
 
 
 źródło: Wacom  || Bamboo Space
 
 
Na pulpicie swoich komputerów użytkownicy zobaczą nową ikonę Bamboo Dock, która będzie bramą do nowych aplikacji oraz do rosnącego zestawu Bamboo Minis. Bamboo Minis to niewielkie programy oferujące różnorodne rozwiązania. Od zaznaczania, szkicowania i tworzenia notatek na powierzchni map po wykorzystanie tabletu do gier komputerowych. Bamboo Dock to intuicyjna droga do nawigacji za pomocą pióra. Warto trzymać rękę na pulsie i poznawać najnowsze stale rozwijające się narzędzia."
 
 

źródło: Wacom  || Bamboo Dock

 
 

 źródło: Wacom  || Bamboo Minis

 

Użytkownicy którzy posiadają już tablety z serii Bamboo mogą pobrać Bamboo Minis, Bamboo Dock oraz Bamboo Space z oficjalnej strony producenta. Bamboo Link i Bamboo Scribe od 16 września dołączane będą do sprzedawanych tabletów. Na chwilę obecną są dostępne tylko dla systemów operacyjnych Microsoftu, wersje dla Mac OS mają pojawić się wkrótce.
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: Informacja prasowa firmy Wacom


www.swiatobrazu.pl