Bank pamięci Pholio wykorzystuje sztuczną inteligencję, by pomagać w zarządzaniu domowymi archiwami zdjeć

Bank pamięci Pholio wykorzystuje sztuczną inteligencję, by pomagać w zarządzaniu domowymi archiwami zdjeć

Liczba przybywających zdjęć rośnie w tempie wykładniczym, a sprawne zarządzanie domowymi archiwami staje się niemożliwe? W celu rozwiązania tych problemów powstał Pholio – bank pamięci wyposażony w sztuczną inteligencję, która potrafi rozpoznawać zawartość zdjęć i filmów, dzięki czemu sprawnie wyszukuje pożądane multimedia. Fundusze niezbędne do realizacji projektu są zbierane za pośrednictwem portalu Kickstarter.


Pholio gromadzi wszystkie fotografie i filmy z domowych urządzeń, jednocześnie je zapisując i indeksując. Pliki mogą być kopiowane w pełnej rozdzielczości lub w postaci zoptymalizowanych formatów, pozwalających oszczędzić miejsce w pamięci. W przypadku drugiej opcji urządzenie nadal kataloguje foldery docelowe, co pozwala na natychmiastowe zlokalizowanie oryginalnego pliku. Dzięki temu nie ma konieczności przeglądania wielu kart pamięci czy dysków zewnętrznych w celu znalezienia konkretnego obrazu. Wystarczy wpisać np. słowo "ryba", aby wyszukać wszystkie obrazy zawierające ten motyw. Ponadto można następnie doprecyzować swoje wyszukiwanie, wpisując frazę "czerwona ryba".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem