Hipnotyzujące piękno zamarzających baniek mydlanych

Hipnotyzujące piękno zamarzających baniek mydlanych

Fotograf Don Komarechka opublikował zachwycające wideo, w którym do ukazania piękna zimy posłużyły zamarzające bańki mydlane. Nieco ponad 2,5-minutowy film zatytułowany „Magia zimy” (Winter’s magic) przedstawia proces formowania się kryształków lodu, który wygląda jak hipnotyzujący taniec.


Wideo przedstawia proces formowania lodu w czasie rzeczywistym. Osiągnięcie takiego efektu nie było łatwe i wymagało nie tylko odpowiedniej precyzji, ale również warunków atmosferycznych. Podstawą była ujemna temperatura (według autora najlepiej aby wynosiła pomiędzy -8°C a -20°C), ale musiała jej towarzyszyć także spokojna, bezwietrzna pogoda. Fotograf oświetlał bańki od tyłu, używając źródła światła o wąskiej wiązce i soczewki Fresnela, co pozwoliło na umieszczenie światła dokładnie tam, gdzie było to niezbędne.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem