"Bazarowo" - wystawa fotografii

"Bazarowo" - wystawa fotografii

Galeria Laboratorium Reportażu UW zaprasza na wystawę "Bazarowo", prezentującą dokumentalne spojrzenie na otaczającą nas bazarową rzeczywistość.


Wyprawy na bazar to dziś zarówno nostalgiczna wycieczka w poszukiwaniu gasnącej świetności dawnych bazarów, jak i zetknięcie z amalgamatem egzotyki i swojskości. W przeszłości Polacy walczyli na bazarach o przetrwanie. Turystyka bazarowa wyrównywała szwankującą logistykę produkcyjną krajów RWPG. Jak głosi znana piosenka: Berlin Zachodni, Berlin Zachodni, tu stoi Polak, co drugi chodnik – Polacy byli łącznikami, forsując co i raz żelazną kurtynę. "Drugi obieg" to nie tylko zakazana literatura, ale również zakazany towar, zakazana dystrybucja, zakazany pieniądz. W PRL-u inicjatywa prywatna musiała ratować niedomagające państwo. Obecnie wyszły już z użycia słowa walki o byt, jak cinkciarz czy badylarz, który nie dał się skolektywizować... Dziś nasza wolność to również wolność kupna i sprzedaży. Indywidualny, samotny powstaniec handlu powoli znika z naszego krajobrazu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem