Będę fotografował w kolorach - pierwsza polska kolorowa fotografia

Będę fotografował w kolorach - pierwsza polska kolorowa fotografia

Stanisław Wilhelm Lilpop wykonał prawdopodobnie pierwsze w Polsce kolorowe zdjęcie, dodatkowo trójwymiarowe i przedstawiające sławną osobę. Z okazji 150-lecia urodzin w Domu Spotkań z Historią zorganizowano wystawę zatytułowaną "Będę fotografował w kolorach", na której prezentowany jest niezwykły zbiór ponad 180 zdjęć wykonanych w latach 1908–1930, z czego część w technice 3D.


Wśród fotografii znajdują się liczne zdjęcia z podróży - w tym reportażowe - po Polsce, Europie (Francja, Włochy, Niemcy, Austria, Grecja, Niederlandy) i Afryce (w tym ze słynnej wyprawy Lilpopa do Afryki w latach 1910–11), życie towarzyskie Warszawy, polowania oraz autoportrety, fotografie rodziny i znajomych, zwłaszcza ukochanej córki Hani, późniejszej żony Jarosława Iwaszkiewicza.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem