9 lipca 2012, 14:47
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 7858 razy

BenQ G1 ma obiektyw z jasnością f/1.8

BenQ G1 ma obiektyw z jasnością f/1.8

BenQ G1 bazuje na 14-megapikselowej matrycy i szerokokątnym obiektywie o ogniskowej 24-110 milimetrów. Kompakt charakteryzuje się bardzo dobrym światłem na krótkim końcu - f/1.8.


Patrząc na rozwój i rosnącą popularność kompaktów z tak zwanego segmentu premium, mogliśmy spodziewać się podobnej propozycji od BenQ. W ostatnim czasie tajwański producent "goni" liderów rynku (pokazując choćby "wszystkoodporny" model), w czym na pewno pomoże cyfrówka G1.

BenQ G1
BenQ G1


Główną kartą przetargową kompaktu jest obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 24-110 milimetrów i jasności f/1.8-4.9. Jedynym tego typu sprzętem, który dysponuje szkłem o większym otworze względnym jest nowy Samsung EX2F, natomiast na rynku istnieje sporo aparatów ze zbliżonymi parametrami do BenQ G1. Obiektyw oparto na konstrukcji złożonej z siedmiu elementów w sześciu grupach.

BenQ G1
BenQ G1


Sercem G1 jest 14-megapikselowa matryca CMOS o standardowym rozmiarze 1/2.3 cala. W kadrowaniu pomaga natomiast trzycalowy, obrotowy monitor LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów. Producent chwali się, że aparat jest najmniejszy na świecie w swojej klasie - czyli pośród tych sprzętów, które mają ruchomy ekran i jasne szkło.

BenQ G1
BenQ G1


Konstrukcja korpusu jest dość prosta. Otrzymujemy specjalnie przygotowany grip, pokryty skóropodobnym materiałem. Na górnym panelu, obok spustu migawki, znajdziemy pokrętło trybów, gdzie możemy wybrać m.in. opcje P, A, S czy M.


Aparat wyposażono w kilka filtrów kreatywnych, a także w tryb zdjęć seryjnych, w którym możemy fotografować z prędkością sześciu klatek na sekundę. Na pokładzie znajduje się też tryb filmowy, zapisujący wideo w jakości Full HD (1920 x 1080p, 30 klatek na sekundę). Warto również wspomnieć o stabilizacji optycznej; BenQ nie podaje jednak jej szacowanej efektywności.

BenQ G1
BenQ G1

[kn_advert]

Źródło: BenQ



www.swiatobrazu.pl