3 sierpnia 2018, 13:16
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1224 razy

Beyoncé zmienia historię Vogue'a. W 126-letniej historii magazynu zdjęcia na okładkę pierwszy raz zrobi czarnoskóry fotograf

Beyoncé zmienia historię Vogue'a. W 126-letniej historii magazynu zdjęcia na okładkę pierwszy raz zrobi czarnoskóry fotograf

Aż trudno uwierzyć w te informacje. W czasach, gdy jesteśmy przekonani, że robimy ogromne postępy w drodze do równości rasowej okazuje się, że istnieją obszary zupełnie niedostrzegane. Przez 126 lat publikacji magazynu Vogue, 12 wydań rocznie, autorem okładki ani raz nie był czarnoskóry fotograf. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, Beyonce może to zmienić. (Zdjęcie na okładce TennVogue Tylera Mitchella)

Redaktor naczelna Anna Wintour oddała Beyoncé całkowitą kontrolę nad wrześniową okładką. Wokalistka do sesji postanowiła zatrudnić 23-letniego fotografa Tylera Mitchella.
 
Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby Wintour oddała okładkę - zazwyczaj to do niej należy ostatnie słowo. Pojawiły się też plotki, że wrześniowy numer będzie ostatnim w jej karierze. Nowy numer wychodzi w drugiej połowie sierpnia.
 
Tyler Mitchell pochodzi z Atlanty w stanie Georgia, obecnie mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku.
 
"Pewnego dnia jeżdżąc na deskorolce z moimi przyjaciółmi, miałem wtedy 15 lat,  mój przyjaciel Mike pokazał mi lustrzankę Canona. Od tego czasu fotografia stała się moim życiem. Jako nastolatek byłem okropny, mówiłem, że jestem fotografem, wcale jeszcze nim nie będąc. Jednak kiedy przeprowadziłem się do Nowego Jorku i zacząłem naukę w Tisch School of the Arts na New York University, rozpoczęło się moje prawdziwe życie jako twórcy" - mówi Tyler Mitchell.
 
Mitchell po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 2015 r. po samodzielnym opublikowaniu albumu zatytułowanego "El Paquete". Zbiór składający się ze 108 zdjęć, powstał na potrzeby programu dokumentalnego, zebrał pozytywne recenzje i doczekał się pierwszego wydania przez nowojorskie wydawnictwo w Dashwood Books.
 
Fotografie Mitchella koncentrują się głównie na Afroamerykanach i ludziach kolorowych. Uznał, że jest w stanie uchwycić "szczere spojrzenie": przedstawiam czarnych ludzi i ludzi innych kolorów w naprawdę prawdziwy i czysty sposób - powiedział.
 

Wybrane fotografie Tylera Mitchella

 
Beyoncé  Vogue
 
Beyoncé  Vogue
 
Beyoncé  Vogue
 
Beyoncé  Vogue
 
Beyoncé  Vogue
 
Beyoncé  Vogue


www.swiatobrazu.pl