23 lipca 2012, 05:12
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2968 razy

Bezlusterkowiec Canon EOS M - zdjęcia i część specyfikacji, które wyciekły przed premierą

Bezlusterkowiec Canon EOS M - zdjęcia i część specyfikacji, które wyciekły przed premierą

Już niebawem nowy bezlusterkowiec Canon EOS M będzie miał swoją oficjalną premierę. Świadczą o tym choćby przecieki, których w serwisach plotkarskich coraz więcej - i coraz bardziej konkretnych.

Odkąd Canon EOS M - czy raczej jego zdjęcie - przedostało się do mediów w zeszłym tygodniu, zainteresowanie bezlusterkowcem wzrosło jeszcze bardziej. Japoński producent jest ostatnim z wielkich; jak dotąd Canon nie wszedł jeszcze na rynek kompaktów z wymienną optyką. W tym tygodniu wszystko ma jednak ulec zmianie wraz z premierą sprzętu, którego cechy postaramy się Wam przybliżyć w kolejnym akapicie.

Zobacz także: Canon EOS M oficjalnie. Pierwszy bezlusterkowiec nowego systemu

Canon EOS M
Tak wygląda Canon EOS M według serwisów plotkarskich. Już w tym tygodniu przekonamy się, czy rzeczywiście ten produkt dołączy do portfolio firmy / źródło: Canon Rumors

EOS M ma bazować na 18-megapikselowej matrycy APS-C, zdolnej do rejestrowania zdjęć z czułością ISO 100-12800 (rozszerzalnej do 25600). Za szybkość ostrzenia odpowiada autofocus działający w trybie detekcji fazy - i ma być równie efektywny przy fotografowaniu, jak filmowaniu (Full HD , 1080p). Wygląda na to, że Canon nie wyposażył aparatu we wbudowany wizjer. Producent wprowadzi za to kilka udogodnień programowych, jak filtry kreatywne, fotografowanie w HDR czy redukcja szumu.

Canon EOS M
Canon EOS M / źródło: Canon Rumors

Patrząc na zdjęcia produktowe można jednoznacznie stwierdzić, że aparat nie będzie posiadał pokrętła trybów. Może to oznaczać, iż EOS M będzie konstrukcją zbliżony do bezlusterkowców Nikona i tym samym skierowany do mniej wymagających osób.

Canon EOS M
Canon EOS M / źródło: Canon Rumors

Premierze bezlusterkowca (i całego systemu) będzie towarzyszyć wprowadzenie na rynek dwóch obiektywów z nowym mocowaniem. Będą to EF-M 22 mm f/2 STM oraz EF-M 18-55 mm IS, a także adapter, dzięki któremu do niewielkiego korpusu podepniemy szkła z bagnetem EF.

Canon EOS M
Obiektyw Canon EF-M 22 mm f/2 STM. Prawdopodobnie tak będzie wyglądał pierwszy "naleśnik" bezlusterkowego systemu japońskiego producenta.

[kn_advert]

Źródło: Canon Rumorswww.swiatobrazu.pl