Bezpieczne fotografowanie pejzaży – rady Michaela O'Leary

Bezpieczne fotografowanie pejzaży – rady Michaela O'Leary

Robienie zdjęć krajobrazowych nie bez powodu uważane jest za jeden z najpopularniejszych oraz najlepiej rozpowszechnionych rodzajów fotografii. Postrzegana jest też przez mniej doświadczonych amatorów jako coś prostego i nie niosącego ze sobą żadnych zagrożeń. To już jednak nie jest prawdą. Niekiedy pogoń za pięknym pejzażem może okazać się ryzykowna. O tym, jak powinien zachowywać się pejzażysta opowiada doświadczony irlandzki fotograf Mike O’Leary – z typowym dla siebie wisielczym poczuciem humoru.


Michael O’Leary jest jednym z tych fotografów, który "zjedli zęby" fotografując piękno świata. Jego twórczość koncentruje się na pięknie krajobrazu, choć zawodowo on sam zajmuje się wieloma formami fotografii komercyjnej. Pejzaż to jednak jego największa i wieloletnia pasja, dlatego też śmiało można traktować go jako autorytet w tej dziedzinie. Rady Michaela, które zamieścił w serwisie fotograficznym Fstoppers, dla którego zdarza mu się pisać teksty, są ważne i każdy powinien się z nimi zapoznać. Tym bardziej, że jak pisze sam autor, najlepsze zdjęcia często wymagają zejścia z utartych szlaków. A wtedy kwestie bezpieczeństwa – naszego i natury – stają się szczególnie ważne.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem