Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Bioróżnorodność w obiektywie - konkurs fotograficzny

Bioróżnorodność w obiektywie - konkurs fotograficzny

Firma Airbus, Towarzystwo National Geographic oraz ONZ zapraszają młodych ludzi do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Zobacz więcej", którego tematem jest bioróżnorodność. Zwycięzcy pojadą do Waszyngtonu.


p>Firma Airbus, europejski producent samolotów wspólnie z  Towarzystwem National Geographic oraz Organizacją Narodów Zjednoczonych ogłaszają światowy konkurs fotograficzny "Zobacz więcej", którego tematem jest bioróżnorodność - zróżnicowanie życia na ziemi  wyrażające się bogactwem gatunków roślin i zwierząt. W obliczu ogromnych zmian w środowisku naturalnym, wywołanych działalnością człowieka oraz wobec rosnącego zagrożenia dla wielu gatunków roślin i zwierząt partnerzy akcji zachęcają młodych ludzi do zilustrowania różnorodności przyrody, która ich otacza, a także do zastanowienia się nad rolą, jaką mają w jej ochronie. Konkurs stwarza młodym ludziom okazję, aby wyjść na zewnątrz, przyjrzeć się różnym formom życia i uchwycić na zdjęciu znaczenie różnorodności biologicznej.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zdjęcie konkursowe poprzez formularz na stronie www.seethebiggerpicture.org lub drogą pocztową.
Autorzy pięciu najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni wyjazdem do Waszyngtonu i wizytą m.in. w siedzibie National Geographic. Konkurs "Zobacz więcej" adresowany  do dzieci w wieku 6-16 lat potrwa do 8 września 2009 r. Każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie, najlepiej oddające jego zdaniem ideę bioróżnorodności - np. przedstawiające ulubioną roślinę, zwierzę, owad lub cały ekosystem. Zdjęcia powinny być zgłoszone do konkursu przez rodziców lub prawnych opiekunów dzieci. W ocenie prac będą wzięte pod uwagę takie kryteria jak: kreatywność, jakość zdjęcia oraz  koncepcja -wyrażenie idei bioróżnorodności. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w listopadzie br. Więcej informacji  o konkursie  znajduje się na na stronie www.seethebiggerpicture.org.
Wysyłając zdjęcie do serwisu www.seethebiggerpicture.org, uczestnicy zyskają niepowtarzalną okazję, aby podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie z ludźmi z całego świata.

Konkurs "Zobacz więcej" jest częścią ogólnoświatowej kampanii edukacyjnej poświęconej bioróżnorodności ogłoszonej przez Airbus, Towarzystwo National Geographic oraz Konwencję ONZ o Różnorodności Biologicznej. Inicjatywa jest zapowiedzią Międzynarodowego Roku Bioróżnorodności który przypada na 2010 r. Trzej partnerzy  chcą za pomocą tej kampanii pobudzić oraz zwiększyć świadomość ludzi młodych, rodzin i nauczycieli na całym świecie  na temat bioróżnorodności oraz jej zagrożeń

Ambasadorem kampanii jest pracujący dla National Geographic fotograf dzikiej przyrody, Joel Sartore, słynący z wielkich umiejętności w wyszukiwaniu i fotografowaniu najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. Joel ?widzi więcej? za pomocą swojego aparatu, którym wykonuje unikatowe zdjęcia, a poprzez udział w kampanii chce zachęcić dzieci i młodzież do zaangażowania się w odkrywanie bioróżnorodności.

Kampania "Zobacz więcej" będzie obecna od czerwca w magazynach National Geographic i National Geographic Kids oraz w kanale telewizyjnym National Geographic. Dzięki olbrzymiemu zasięgowi kanałów dystrybucyjnych Towarzystwa National Geographic, jednej z największych na świecie organizacji naukowo-edukacyjnych o charakterze non-profiit, informacje o kampanii trafią do ponad 190 krajów i potencjalnie do ponad 260 milionów ludzi.

Ginąca bioróżnorodność oraz zmiany klimatyczne są najważniejszymi wyzwaniami dotyczącymi środowiska naturalnego, przed którymi stoi współczesny świat. Firma Airbus chce zmierzyć się z problemem 2-procentowego udziału sektora lotniczego w zanieczyszczeniu środowiska naturalnego, spowodowanego działaniami człowieka. Jednakże znacznie bardziej negatywny wpływ na środowisko ma szereg czynników spoza branży lotniczej. I tak na przykład wycinanie lasów ma znaczący, bo 17-procentowy, udział w emisji gazów cieplarnianych i jest jedną z głównych przyczyn zmian klimatycznych oraz zagrożeń dla bioróżnorodności.

Tom Enders, Prezes i Dyrektor generalny Airbusa powiedział: W przyszłości przepustką do dalszego rozwoju światowego lotnictwa będzie także wkład sektora w ochronę środowiska oraz edukację na ten temat?. Chcemy być postrzegani jako firma dostarczająca rozwiązania w zakresie ochrony środowiska  a nie jako jedna z przyczyn jego zanieczyszczenia. Dlatego wspólnie z Konwencją ONZ o Różnorodności Biologicznej i National Geographic wspieramy kampanię ONZ  na temat bioróżnorodności pod hasłem ?Zobacz więcej?


 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem