Bloki wiecznie żywe na zdjęciach

Bloki wiecznie żywe na zdjęciach

Londyn jest dziś najdynamiczniej zmieniającym się miastem w Europie. Brytyjska stolica to wręcz jeden wielki plac budowy, na którym wiele się burzy, aby móc budować nowe. Fotografowie starają się zachować pamięć o burzonych domach.


Elephant and Castle to ogromny plac, będący centrum dzielnicy w południowym Londynie. Jest tam i duża stacja metra, i centrum handlowe z bazarem, i otaczające to wszystko kolosalne blokowiska. Kilka lat temu władze miasta ogłosiły konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt całkowitej przebudowy tego ogromnego terenu.
Bloki i centrum handlowe przeznaczono do rozbiórki. W ich miejscu mają stanąć nowe sklepy i nowe domy, otoczone zielenią i przestrzeniami publicznymi. Przebudowa ma nie tylko poprawić komfort mieszkania tam – ma też zachęcić ludzi do osiadania w tej okolicy. Bo jak dotąd ten rejon miasta borykał się z problemami przestępczości i bezrobocia.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem