"BLUE" - wystawa fotografii Tomka Niewiadomskiego

"BLUE" - wystawa fotografii Tomka Niewiadomskiego

7 września 2012 roku w warszawskiej Galerii Domu Artysty Plastyka rozpocznie się wystawa Tomka Niewiadomskiego zatytułowana "BLUE".


BLUE to wystawa prezentująca cykl 40 fotografii w formacie 70 x 40 cm, wykonanych przez Tomka Niewiadomskiego w unikatowej technice platinum/palladium na papierze czerpanym (w tym również barwnych).

Stworzenie odbitki w tej technice jest bardzo pracochłonnym i złożonym procesem wyborów i decyzji, z których każda ma istotny wpływ na ostateczny efekt. Na najwyższej jakości papier czerpany, produkowany jedynie w kilku miejscach na świecie, nanosi się pędzlami światłoczułą substancję na bazie metali szlachetnych, takich jak pallad czy platyna. Charakterystycznymi cechami tej techniki są subtelne przejścia tonalne, niepowtarzalność, nadzwyczajna jakość i trwałość odbitek.

Właściwie w każdym kadrze cyklu BLUE obecna jest woda, która może być postrzegana jako główna bohaterka cyklu. Czy tak jest w istocie? "Czym właściwie jest BLUE? Czy chodzi o Wielki Błękit, bezkres Oceanu, żywioł i człowieka z nim się mierzącego? Czy też o wielki spokój, sam na sam z wykraczającą poza racjonalne pojmowanie siłą, poddanie się jej i w zgodzie z samym sobą spokojny oddech za oddechem? Czy to odcień mglistego cienia spowijającego obrazy z przeszłości, wspomnienia przyrastające dzień po dniu, którym z melancholijnym uśmiechem poświęcamy kilka chwil lub też z obawą unikamy kierowania ku nim myśli?"

Wystawa potrwa dwa tygodnie. W tym czasie w ramach projektu będą realizowane również wydarzenia towarzyszące. Docelowo wystawie będzie towarzyszył album fotograficzny - jego publikacja jest zaplanowana na 2013 rok.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem