Boję się ich bardziej niż większość ludzi - Siergiej Gorszkow, fotograf niedźwiedzi brunatnych z Kamczatki

Boję się ich bardziej niż większość ludzi - Siergiej Gorszkow, fotograf niedźwiedzi brunatnych z Kamczatki

Kamczatka, półwysep położony na rosyjskim Dalekim Wschodzie, to fascynująca kraina granicząca z Oceanem Spokojnym i Morzem Ochockim, wypełnionym wulkanami i niedźwiedziami brunatnymi. Zachwyciła Siergieja Gorszkowa, który wraca po nowe zdjęcia rok po roku.


Choć niedźwiedzie brunatne gdy staną na tylnych łapach osiągają prawie trzy metry, a ważą ponad pół tony, są stosunkowo łagodne dla ludzi. Królowie Kamczatki ucztują żywiąc się łososiami i jagodami w okresie letnim, podczas gdy jesienią dodają do diety odżywcze orzechy. Uważane za przodków niedźwiedzi Kodiak z Alaski budzą ogromne zainteresowanie naukowców od XIX wieku.
 
Siergiej Gorszkow, który obecnie specjalizuje się w fotografowaniu rosyjskiej przyrody, rozpoczął karierę na Kamczatce. "Często jestem pytany o początki mojej niedźwiedziej fotografii. Wiele lat temu, kiedy po raz pierwszy udałem się na Kamczatkę, byłem dosłownie oszołomiony otaczającą mnie naturą i postanowiłem kupić album fotograficzny z Kamczatki jako pamiątkę. Niestety w dniu wyjazdu nie udało mi się znaleźć takiego albumu. Wtedy postanowiłem: wrócę i sam zrobię sobie zdjęcia"- mówi fotograf.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem