Obiektyw Lensbaby Sol 45 - prosty sposób na uzyskanie wyjątkowego efektu bokeh

Obiektyw Lensbaby Sol 45 - prosty sposób na uzyskanie wyjątkowego efektu bokeh

W ostatnim czasie nie brakuje premier ciekawych i oryginalnych obiektywów. Niedawno opisywaliśmy konstrukcję Laowa 24mm f/14 2x przypominającą sondę, a teraz przyszła kolej na instrument optyczny od Lensbaby Sol 45 z funkcją tilt, która pozwala na zmianę płaszczyzny nieostrości, co umożliwia tworzenie bardzo kreatywnych ujęć. Dodatkowo fotografujący tym obiektywem ma możliwość korzystania ze specjalnych nakładek modyfikujących efekt bokeh.


Lensbaby Sol 45 - prosty sposób na oryginalne rozmycia i efekt bokeh

Obiektyw charakteryzuje się ogniskową 45 mm i światłosiłą f/3.5. Według zapewnień producenta korzystanie z obiektywu jest proste i intuicyjne. Uzyskiwane nim zdjęcia mają charakteryzować się bardzo dobrą ostrością w wybranym punkcie i rozchodzącymi się wokół płynnymi nieostrościami. Korzystanie z funkcji tilt, czyli wychylania osi optycznej, pozwala na odizolowanie głównego motywu od tła, a także na oryginalne prowadzenie wzroku widza. Obiektyw Sol 45 oferuje dwie specjalne tarcze służące do uzyskiwania nietypowego bokeh. Można nimi obracać tak, aby ustawiać je pionowo, poziomo lub pod kątem względem kadru.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem