Bracketing - jak i po co?

Bracketing - jak i po co?

Pisaliśmy już kiedyś na naszych łamach kilka słów o HDR, jednak nie wyjaśniliśmy dokładnie, jak ułatwić sobie zadanie przy pomocy bracketingu. Dowiecie się tego z dzisiejszego poradnika.

O ile stworzenie HDRa wymaga nieco gimnastyki i dedykowanych aplikacji, o tyle bracketing jest jedną z opcji standardowo dostępnych praktycznie w każdym bardziej zaawansowanym aparacie. Sama idea opiera się dokładnie na tej samej zasadzie co wspomniane w linkowanym powyżej poradniku ustawienie statywu i pstryknięcie trzech zdjęć z różnymi parametrami ekspozycji. Bracketing pozwala nam ograniczyć potrzebny na to czas, automatycznie wykonując kilka (w zależności od modelu aparatu) zdjęć o różnej kompensacji ekspozycji (na przykład oprócz podstawowego zdjęcia "poprawnie" naświetlanego strzela dodatkowe dwie klatki, odpowiednio niedoświetlone i prześwietlone o ustawioną uprzednio wartość). Rzecz jasna, żeby wykonać zdjęcia na potrzeby techniki HDR, będziemy potrzebowali statywu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem