Fotografia z drona pomaga uchwycić piękno baletu

Fotografia z drona pomaga uchwycić piękno baletu

Wielokrotnie nagradzany fotograf powietrzny Brad Walls przygotował zapadająca w pamięć serię symetrycznych zdjęć baletnic - Powietrzna perspektywa pomogła spojrzeć w nowy sposób na taniec, ukazując piękno ruchu ciał.


Fotograf zdradza, że do stworzenia tej serii zainspirował go słynny obraz Olive’a Cottona zatytułowany "Balet filiżanek" (Teacup Ballet) pochodzący z 1935 roku. Zdał sobie sprawę, że większość ludzi widziała baletnice wyłącznie ze zwykłego punktu widzenia, stąd zdecydował się na perspektywę powietrzną. I choć zdjęcia architektury czy krajobrazów widziane z lotu ptaka dzięki dronom stały się bardzo popularne, to jednak balet rzadko kiedy stawał się tematem fotografii powietrznej. Brad Wells oddał zatem swoimi pracami osobisty hołd baletowi.
 
Autor serii zamierzał tradycyjnej sztuce tańca nadać nowoczesną formę wizualną. Podczas pracy nad fotografiami napotkał czasami nietypowe problemy, których fotografowie nie spodziewają się przy zwykłych sesjach. Przykładowo podczas wykonywania zdjęć w Sydney nie mógł wystartować dronem gdyż… w pobliżu znajdowało się lotnisko. Brad Wall nie pomyślał o wcześniejszym zgłoszeniu się po stosowne pozwolenia na lot w tej strefie, stąd musiał odłożyć sesję w czasie.
 
Poniżej można zobaczyć wybrane zdjęcia pochodzące z serii lotniczych portretów baletnic przygotowanej przez Brada Wallsa. 

Portrety baletnic wykonane dronem

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem