Brooke Shaden tworzy zdjęcia przepełnione symbolami

Brooke Shaden tworzy zdjęcia przepełnione symbolami

Fotografka Brooke Shaden tworzy obrazy przesiąknięte symboliką. Jako trzynastolatka nakręciła swój pierwszy film, jednak kiedy skończyła studia filmowe, wybrała fotografię. Wykonywanie zdjęć dało jej większą swobodę, mogła pracować sama, a cały proces realizować szybciej.


Proces powstawania cyfrowych obrazów Brooke zawsze zaczyna od opracowania idei. Nie sięga po aparat, dopóki nie zrozumie dokładnie, co chce powiedzieć i skąd bierze się potrzeba zrobienia jakiegokolwiek zdjęcia.  Szukając pomysłów Brooke uwielbia eksplorować nadrzędne koncepcje. "Symbolika i elementy opowiadania historii, takie jak choćby walka czy zmiana, są podstawą tego, dlaczego chcę je stworzyć. Często zapisuję słowa kluczowe - wątki, luźne pomysły - które zajmują mój umysł w tym momencie. Potem powstają opisy wizualne, które pasują do tych słów. Skupiam się na lokalizacji, kolorze i charakterze, a czasem także na rekwizytach lub garderobie. Kiedy już wpadnę na ten pomysł, zapisuję mały akapit o tym, czym jest obraz, dlaczego ma on znaczenie i jak zamierzam go technicznie osiągnąć. "

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem