Budownictwo sfotografowane

Budownictwo sfotografowane

Architektura dużo zawdzięcza fotografii – wiele budynków wygląda lepiej na zdjęciu niż w rzeczywistości. Ale trzeba zapytać też, co by zrobili fotografowie bez pięknych gmachów, którym można robić zdjęcia?


We wrześniu i październiku w Kolonii, w galerii Gabrielle Ammann można oglądać wystawę zdjęć Helene Binet, fotografki, która dziś znajduje się w światowej czołówce fotografów architektury. To jej zdjęcia mogą służyć za idealny przykład tezy o tym, jak bardzo fotografia służy architekturze.
W Kolonii Binet pokazuje zdjęcia, na których uwieczniła dzieła laureata tegorocznej Nagrody Pritzkera (uważanej za odpowiednik Nagrody Nobla w architekturze), Petera Zumthora. Pochodzący i do dziś mieszkający w szwajcarskiej wiosce w Alpach architekt projektuje budynki w minimalistycznym, surowym i oszczędnym stylu. Ultra-proste bryły z kamienia wkomponowuje w naturalny krajobraz; unika ozdobników, a właściwie jakiegokolwiek detalu architektonicznego. Binet „dostosowała” swoje zdjęcia do tego stylu – bo i jej fotografie ograniczają się do prostych płaszczyzn, na wielu trudno się wręcz zorientować, że przedstawiają budynek.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem