Bunkier Sztuki: Ruchome-nieruchome - relacja

Bunkier Sztuki: Ruchome-nieruchome - relacja

Od wtorku 24 kwietnia 2007 trwa wystawa „Ruchome-nieruchome. Performensy Marii Pinińskiej-Bereś w dokumentacji” zamieszczona jest w Bunkrze Sztuki (pl. Szczepański 3a), trwać będzie do 08 Maja 2007.


Można śmiało powiedzieć, że tegoroczny cykl wystaw w ramach piątej „Krakowskiej dekady fotografii”, jest cyklem urozmaiconym i „żywym”.
Żywy, pod względem tego, w jaki sposób  przedstawiane są prace tegorocznych artystów.
Zdjęcia i filmy, tworzą niemal „symbiotyczną” całość, wchodzącą w kontakt z widzem, odbiorcą.
Dodatkowym atutem, pomagającym zwiedzającym zgłębić bardziej temat wystawy oraz ułatwiającym „połączenie się” z dziełem(a może nawet i samym autorem), są słuchawki dołączone do niemal każdej prezentacji wideo, czy tez projektora rzucającego obraz na ścianę.
Taka forma przedstawienia, uzasadnia użycie w tytule terminu „ performens ” , ponieważ wszystko co zostało zaprezentowane podczas wystawy, wszystkie przedstawione filmy, fotografie, eksponaty, urzeczywistniają się i staja się sztuką w momencie zatrzymania się przy nich. Dobrym przykładem na to są projekcje filmowe, które w przeciwieństwie do statycznej fotografii, wciągają w swój indywidualny dla każdego pokazu obraz.
Polecam przekonać się o tym samemu, podczas odwiedzania wystawy „Ruchome-nieruchome. Performensy Marii Pinińskiej-Bereś w dokumentacji”


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem