Całkowite zaćmienie słońca z wymuszoną perspektywą na zdjęciach Alberta Drosa

Całkowite zaćmienie słońca z wymuszoną perspektywą na zdjęciach Alberta Drosa

Fotograf Albert Dros, znany Czytelnikom SwiatObrazu.pl, wykorzystał nieograniczone możliwości fotografii z wymuszoną perspektywą, podczas niedawnego całkowitego zaćmienia Słońca w Chile.Jeśli zdjęcie, wykonane przez Drosa przypomina Ci zdjęcia turystów, którzy pchają, opierają się lub przytulają Krzywą Wieżę w Pizie, to właściwie odczytałeś intencje fotografa. "Ujęcie zostało zainspirowane wszystkimi tandetnymi zdjęciami, które turyści zwykle robią przy największych atrakcjach turystycznych. Uznałem, że zabawnie byłoby zrobić coś takiego z zaćmieniem słońca. Ponadto ten obraz przypomina mi tak zwaną "Bombę Duchową" z serialu anime Dragonball Z! " – mówi Albert Dros.
 
Reklama

Fotografia produktów


Obraz sprzedaje. To stara i sprawdzona zasada, stosowana w praktyce przez każdego specjalistę odpowiedzialnego za promocję. Dlatego właśnie fotografia reklamowa stanowi przystań dla setek fotografów i trampolinę do wielkich artystycznych karier.

 

E-kurs Fotografia produktów kierujemy do osób, które mają znikome lub żadne doświadczenie w zakresie zdjęć produktowych, a chcieliby w niewielkim czasie zdobyć umiejętności zbliżone do tych, które posiadają profesjonaliści.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 
Ulotny widok na niebie wymagał, aby Dros i jego model działali szybko. "Początkowo chciałem po prostu sfotografować modela obok zaćmienia słońca na wzgórzu. Zaplanowaliśmy ujęcie zaledwie kilka godzin wcześniej." Kiedy przyszedł czas na fotografowanie, użył sprzętu zdolnego do zarejestrowania doskonałej astrofotografii: aparatu Sony A7RIII z obiektywem 100–400GM i konwerterem, co dało efektywną ogniskową 560 mm. Następnie przyciął kadr w postprodukcji.
 
Bez względu na to, jak spektakularne może być zdjęcie przedstawiające zaćmienie słońca, fotograf zapewnia, że nic nie przebije osobistego uczestniczenia w obserwacji tego zjawiska. "Ogólnie rzecz biorąc, zaćmienie słońca było po prostu niesamowite. Widzenie całości, doświadczanie zaćmienia jest po prostu jak odrealnione. Żadne zdjęcie (w tym moje) nie oddaje rzeczywistości."
 

Sztuczna perspektywa nie musi być kiczowataStosowaliście kiedyś w praktyce technikę sztucznej perspektywy dla osiągnięcia zabawnego efektu na zdjęciach? Zapewne tak, nawet jeśli nie wiecie, co to takiego. Obrazy przedstawiające ludzi podtrzymujących Krzywą Wieżę w Pizie, łapiących słońce...

 

 
Całkowite zaćmienie słońca
Fot. Albert Dros
 
Całkowite zaćmienie słońca
Fot. Albert Dros
 
Całkowite zaćmienie słońca
Fot. Albert Dros
 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Zwiastuny jesieni Twoje piękno - Twoja historia ... Znaleźć swój kawałek wszechświata - to wolność ... Bywa, że słowa są bliskie jak by Twój dotyk ... Życie to ślad jaki pozostawiamy w czyimś sercu ... Piękno to historia ... Jaskrawość wnętrza