Na jak długo starczy migawka Canona 1DX Mark III? Poznaj zaskakujący wynik testu!

Na jak długo starczy migawka Canona 1DX Mark III? Poznaj zaskakujący wynik testu!

Premiera Canona 1DX Mark III to jedno z najgłośniejszych wydarzeń w świecie sprzętu fotograficznego w ostatnim czasie - Towarzyszy jej wiele testów, a internauci na forach gorąco dyskutują na temat tego flagowca. Fotograf Ryan Mense przygotował oryginalny test, w którym postanowił sprawdzić, jak długo jest w stanie pracować migawka tego aparatu.


Canon 1DX Mark III - to czołg, ale czy nie z piętą achillesową? 

Ryan Mense przygotował żartobliwe wideo, w którym ujawnia po jakim czasie przy fotografowaniu z pełną prędkością Canon 1DX Mark III odmówi posłuszeństwa. Teoretycznie łatwo to wyliczyć. Znając możliwości tego modelu, czyli 16 kl./s podczas korzystania z wizjera i 20 kl./s w trybie Live View i niezawodność migawki określaną przez producenta jako 500 000 zdjęć, prosta kalkulacja pozwoli poznać jej żywotność (wystarczy podzielić żywotność migawki przez liczbę klatek na sekundę, a następnie wynik podzielić przez liczbę sekund w minucie itd.). W rachunkach dla prędkości 16 kl./s wychodzi więc około 8 godzin, 40 minut i 48 sekund ciągłego użytkowania… To trochę niepokojące. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem